صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520190 تاریخ : 1399/07/05-16:39:13
,2,
تخصیص دقیق و تجهیز درست منابع، دو رکن اساسی در تضمین عملکرد موفق شبکه بانکی است

معاون شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون:

تخصیص دقیق و تجهیز درست منابع، دو رکن اساسی در تضمین عملکرد موفق شبکه بانکی است

سعید معادی معاون امور شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون، در جلسه بررسی و رفع مشکلات اعتباری و نظارتی، با محوریت حل مسائل استان های تهران، فارس، اصفهان و خراسان رضوی که با حضور معاونین اعتباری و حقوقی، روسای دوایر و کارشناسان اعتباری استانی برگزار شد گفت: تخصیص دقیق و تجهیز درست منابع، دو رکن اساسی در تضمین عملکرد موفق شبکه بانکی است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، معاون امور شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در این جلسه یکی از راهکارهای اساسی در اعتلای وضعیت بانک را اتخاذ راهکار مهندسی معکوس استان های موفق در زمینه عملکرد مطلوب ترازنامه و صورت سود و زیان دانست و تأکید کرد: با توجه به وظایف ماهوی نهاد اعتباری، در مقام بانکی توسعه ای و تخصصی، سهم عمده خدمات بانکی در اعتبار تجلی می یابد، اما نکته حائز اهمیت آن است که تخصیص منابع می بایست همواره نگاه جدی به تجهیز نیز داشته باشد.

معادی با اشاره به اینکه توجه به شاخص هایی ازجمله حفظ و ماندگاری منابع، وفاداری مشتریان اعتباری، کاهش قیمت تمام شده پول و حداکثر سازی IRR بانک نباید به کارشناس بازاریابی محدود باشد، افزود: کلیه همکاران می بایست با انجام مطالعات، جهان بینی اعتباری، مالی و اقتصادی خود را ارتقاء دهند و از این رهگذر به حداکثر سازی سود بانک بپردازند.

وی تأکید کرد: ضروری است تا افراد با توسعه دانش خود، نه تنها در جایگاه مشاور اقتصادی مشتریان و بانک عمل نمایند، بلکه موجبات جانشین پروری را نیز فراهم آورند.

معاون امور شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در ادامه تصریح کرد: با تخصیص ناصحیح منابع، غیر از افزایش ریسک نکول، بانک را از فرصت تخصیص به اشخاص و طرح های مناسب نیز محروم کرده ایم. بنابراین اهتمام ما باید آن باشد تا با اجتناب از فرصت سوزی، به اندازه قدرالسهم خود در بهبود عملکرد بانک و اقتصاد کشور تأثیر مطلوب داشته باشیم.

تخصیص درست منابع، باعث بهبود کیفیت شاخص های اقتصادی در بانک می شود

در ادامه این جلسه، حمیدرضا البرزی مدیریت امور اعتباری و سرمایه گذاری ضمن تأکید بر لزوم برنامه ریزی استان ها بر تعیین تکلیف کلیه طرح های معرفی شده به بانک در قالب اشتغال پایدار روستایی، گفت: در پنجمین مرحله تخصیص اعتبار، اولویت با طرح های متمم بوده و اولویت بانک، اتمام طرح ها و بهره برداری مؤثر از آنها است.

وی ضمن اشاره به لزوم جلوگیری از بروز هرگونه مغایرت بین سامانه کارا و سمات گفت: بسیاری از مشکلات عملیات ثبتی در سیستم کارا با مکاتبه با امور اعتباری و سرمایه گذاری قابل رفع هستند.

البرزی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر، عاملیت منابع حمایتی خوبی در بخش های مختلف در اختیار بانک قرارگرفته است، گفت: انتظار می رود این منابع به نحو کیفی و مطابق با برنامه ریزی های دقیق تخصیص یابد تا در عین تحقق برنامه ابلاغی، شاخص های اقتصادی بانک ازجمله بهای تمام شده پول و نسبت NPL روند بهبودی را طی نماید.

مدیر امور اعتباری و سرمایه گذاری بابیان اینکه رشد منابع بانک و صندوق سرمایه گذاری صبا باید باهم تناسب داشته باشد، گفت: ازاین رو، محدودیت هایی در خصوص آزادسازی منابع در استان ها لحاظ شده است.

ارتقای کیفیت بررسی های اعتباری، ریسک نکول را کاهش می دهد

در بخش دیگری از این جلسه، محمدی مدیر امور شعب و استان ها با ارزیابی رابطه مستقیم سودآوری بانک و انجام دقیق بررسی های اعتباری گفت: اهتمام ارکان صف جهت به روزرسانی مطالعات و ارتقای دانش خود ضروری است و توصیه می شود تا در کنار بازدیدهای مستمر از طرح، ارکان دیگری ازجمله ارزیابی سوابق اعتباری متقاضی، ارزیابی توجیه پذیری و نیازسنجی طرح و به ویژه سنجش وضعیت تمکن مالی مشتری و سودآوری پیش بینی شده موردمطالعه قرار گیرد تا احتمال نکول پرونده های اعتباری به حداقل برسد.

در پایان این جلسه با بررسی نمونه ای از صورت های مالی مشتریان حقوقی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت جریان وجوه نقد و ضرورت تطبیق سود عملیاتی، مدیران استانی مشکلات و معضلات بررسی های خود را مطرح نموده و رهنمودهای لازم به ایشان ارائه شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران