از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514824 تاریخ : 1399/04/02-16:47:50
,17,
تخصیص اعتبار سه ماهه دوم دستگاهها، منوط به ارائه گزارش عملکرد شد

با ابلاغ رئیس سازمان برنامه

تخصیص اعتبار سه ماهه دوم دستگاهها، منوط به ارائه گزارش عملکرد شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای اعلام کرد: تخصیص سه ماهه دوم دستگاهها منوط به ارائه گزارش عملکرد دریافتی سه ماه اول تا نیمه تیر ماه شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمد باقر نوبخت، بخشنامه تخصیص بر مبنای عملکرد را به کلیه دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد. بر اساس این بخشنامه تخصیص سه ماهه دوم دستگاه ها منوط به ارائه گزارش عملکرد دریافتی سه ماه اول تا نیمه تیر ماه شده است.

بر اساس این خبر، رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی که از منابع بودجه عمومی سال 1399 استفاده می کنند، سازو کار پیاده سازی تخصیص بر مبنای عملکرد در اجرای استقرار بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را ابلاغ کرد.

در ابتدای این بخشنامه آمده است، در اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد که یکی از الزامات اسناد فرادستی نظام و مورد مطالبه مکرر مقام معظم رهبری است، تصویب اعتبارات هر دستگاه به تفکیک برنامه به قیمت تمام شده واحد خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار کمی اهداف انجام می شود. تخصیص اعتبارات نیز صرفاً مبتنی بر عملکرد دستگاه و به میزان تحقق اهداف تعیین شده صورت می گیرد.

دکتر نوبخت در ادامه این بخشنامه تاکید کرد، با عنایت به اینکه بعد از مساعی بی وقفه طی سال های اخیر در قانون بودجه 99 اعتبارات کلیه دستگاه های اجرایی با روش عملیاتی و با در نظر گرفتن دو مؤلفه بهای تمام شده خروجی (خدمت یا محصول) و مقدار اهداف مورد نظر محاسبه و در پیوست شماره 4 قانون بودجه در دو جلد به تصویب مجلس رسیده است. برای اجرای کامل بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، باید تخصیص اعتبارات هزینه ای نیز مشابه اعتبار تملک دارایی سرمایه ای که به میزان پیشرفت عملیاتی و تأیید صورت وضعیت انجام می گیرد، انجام شود.

در ادامه بخشنامه رئیس سازمان برنامه و بودجه آمده است، لذا پرداختهای سه ماهه اول به دستگاه ها به مثابه نوعی پیش پرداخت و علی الحساب تلقی شده و هرگونه تخصیص در سه ماهه دوم منوط به ارائه گزارش عملکرد دستگاه و تأیید میزان تحقق اهداف تعیین شده برای آن دستگاه در پیوست شماره 4 خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه تاکید کرده است، دستگاه های اجرایی برای اخذ تخصیص در سه ماهه دوم گزارش عملکرد خود را حداکثر تا 15 تیرماه به امور ذی ربط سازمان برنامه و بودجه کشور و برحسب مورد به سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها ارائه نمایند.

تخصیص های بعدی دستگاه اجرایی ملی پس از تأیید گزارش میزان دستیابی به اهداف مصوب دستگاه از سوی امور تلفیق سازمان و تخصیص دستگاه های اجرایی استانی پس از تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام می شود. در صورت عدم همکاری در اجرای این بخشنامه مسئولیت عدم پرداختها از جمله حقوق کارکنان در زمان مقرر با آن دستگاه خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 131
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران