بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 508901 تاریخ : 1398/12/13-11:42:06
,17,
تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان در جهان

با حمایت وزارت صمت و از طریق شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته انجام شد؛

تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان در جهان

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته گفت: تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان ایجاد شد و در پی این تحول مدت زمان تجزیه کیسه های سیمان و در آینده ای نزدیک کیسه های آرد از 400 سال به دو نیم سال کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا نقی پور اصل با اعلام این خبر افزود: با موافقت اعضای مجمع صندوق اولین تسهیلات 50 میلیارد ریالی این مجموعه به طرح تولید و صادرات کیسه های نانوزیست تخریب پذیر در صنعت سیمان اختصاص یافت.

وی در ادامه با اشاره به حجم میزان تولید این واحد صنعتی گفت: با اجرای این طرح سالانه بیش از 50 میلیون تخته کیسه نانوزیست برای استفاده در صنعت سیمان کشور تولید می شود که در آینده ای نزدیک از این محصول در بسته بندی آرد نیز استفاده خواهد شد و با این میزان تولید از واردات کاغذ کرافت به ارزش 15000 میلیارد ریال در سال جلوگیری می شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در ادامه با اشاره به فواید زیست محیطی طرح یاد شده بیان کرد: با اجرای این طرح عمر تجزیه کیسه ها در طبیعت از 400 سال به دو و نیم سال کاهش می یابد که این مسئله کاملا منطبق با ابلاغیه شورای عالی محیط زیست ،دستور معاون رئیس جمهور و قانون مدیریت پسماند و سند آسیب شناسی کلانشهرها در بخش محیط زیست می باشد که استفاده از آن در صنعت سیمان موجب ایجاد تحول بزرگ در افزایش کیفیت بسته بندی با استفاده از محصولات نانو، جلوگیری از ضایعات و کاهش60 درصدی هزینه بسته بندی سیمان نسبت به کاغذ کرافت می شود .

نقی پور اصل اضافه کرد: از دیگر ویژگی های این محصول ضدآب بودن و ارزان تر بودن آن می باشد همچنین اجرای این طرح برای جلوگیری از احتکار سیمان که بعضا توسط برخی از سودجویان انجام می شود.

وی اصل کاهش 20 درصدی استفاده از مواد شیمیایی با جایگزینی مواد معدنی و همچنین جهش صادرات در صنایع پلیمری پایین دستی پتروشیمی ، جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده مواد پتروشیمی را از مزایای استفاده این محصول در صنایع پتروشیمی دانست.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در پایان با اشاره به اشتغالزا بودن طرح مذکور گفت: با اجرای این طرح در فاز نخست برای 130 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

گفتنی است که گروه صنعتی یاران ساختار آذر تولید کننده و صادر کننده کیسه های نانوزیست تخریب پذیر صنعت سیمان در سال 1374 با هدف تولید انواع گونی های پلی پروپیلن در شهرک صنعتی سلیمی استان آذربایجان شرقی تاسیس شد و با ورودی به بازار های بین المللی توانست نام خود را به عنوان یکی از تولید کنندگان این عرصه در منطقه تثبیت کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران