در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521860 تاریخ : 1399/08/05-14:09:46
,1,
تحقق 22هزار میلیارد ریال حاشیه سود عملیاتی بانک صادرات ایران در پایان مهرماه

با عبور منابع از 300 هزار میلیارد تومان صورت گرفت

تحقق 22هزار میلیارد ریال حاشیه سود عملیاتی بانک صادرات ایران در پایان مهرماه

بانک صادرات ایران با تمرکز بر فعالیت های عملیاتی در پایان مهرماه 99 ضمن عبور منابع سپرده ای از مرز 300 هزار میلیارد تومان، موفق به ایجاد حاشیه سود دو هزار و 200 میلیارد تومانی شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی بانک صادرات ایران، گزارش فعالیت ماهانه این بانک برای دوره منتهی به 30 مهرماه 1399 در سایت کدال منتشر شدکه بر اساس آن، بانک صادرات ایران با جذب بیش از 300 هزار میلیارد تومان منابع سپرده ای و تمرکز بر فعالیت های عملیاتی و وصول مطالبات توانست طی دوره مالی هفت ماهه منتهی به پایان مهرماه سال 99 بیش از دو هزار و 200 میلیارد تومان حاشیه سود عملیاتی ایجاد کند.

جمع درآمد تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران از ابتدای سال مالی تا پایان مهرماه 1399، بالغ بر 145 هزار و 984 میلیارد ریال بوده است. این در حالی است که جمع سود سپرده های سرمایه گذاری بانک در این مدت به 123 هزار و 665 میلیارد ریال رسیده و بیش از 22 هزار میلیارد ریال برای بانک سود عملیاتی ایجاد کرده است.
اصلاح ساختار مالی بانک صادرات ایران با توجه به تلاش های صورت گرفته در بیش از 30 ماه گذشته، نتایج مثبتی همچون کاهش قابل توجه زیان انباشته بانک داشته به نحوی که در صورت های مالی حسابرسی نشده شش ماهه اول سال 99 با کاهش 64 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، همراه بوده و با توجه به سودآوری گروه مالی سپهر صادرات در دوره مالی شش ماهه منتهی به پایان شهریور 99 و سهم درآمدی بیش از 30 هزار میلیارد ریالی بانک از این محل، انتظار می رود نتیجه مثبت آن در صورت های مالی تلفیقی بانک موجب به از بین رفتن زیان انباشته و ایجاد سود انباشته شود.
بهبود کفایت سرمایه و افزایش قابل توجه قدرت تسهیلات دهی بانک صادرات ایران، شرایط برای حضور قدرتمند تر در حمایت از اقتصاد کشور را در پی خواهد داشت.?


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران