در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521686 تاریخ : 1399/07/30-11:34:49
,15,
تحقق «عدالت آموزشی» با توسعه زیرساخت های ارتباطی

تحقق «عدالت آموزشی» با توسعه زیرساخت های ارتباطی

با توسعه زیرساخت های ارتباطاتی، در راستای تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی، در دورافتاده ترین روستاهای کشور نیز دانش آموزان و دانشجویان از امکان آموزش مجازی برخوردار شده اند.?

به گزارش بانک و صنعت، بر اثر شیوع کرونا، شرایطی در دنیا پیش آمد و سبک های زندگی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت. یکی از حوزه هایی که تحت تاثیر قرار گرفت بخش آموزش کشورها است که بسیاری از کشورها آمادگی لازم را برای مواجهه با این پدیده را نداشتند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری اجتماعی، آموزش مجازی به عنوان یکی از راه کارهای تحقق این امر موردتوجه قرار گرفت. در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ارائه ویدئوی جدیدی از «ایران هوشمند»، توسعه ارتباطات روستایی در راستای تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی را موردتوجه قرار داده است. اگر توجه ویژه دولت دوازدهم به موضوع توسعه زیرساخت های ارتباطی باهدف تحقق «عدالت ارتباطی» در تمامی شهرها و اکثر روستاهای بالای 20 خانوار کشور نبود، امروز این نوع آموزش برای برقراری «عدالت آموزشی» ممکن نبود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چندی پیش با بیان اینکه امروز همه کشور تحت پوشش نسل سوم اینترنت قرار دارد و روستاهای بالای20 خانوار نیز به این شبکه متصل هستند، اظهار کرد: آموزش های مجازی که از طریق شبکه شاد ارائه می شود، اولین شبکه ای بود که زیرساخت شبکه اینترنت را به طور جدی محک زد.

به گفته وزیر ارتباطات، با توجه به تفاهم نامه هوشمندسازی مدارس، تجهیز مدارس بر عهده آموزش و پرورش و ارائه زیرساخت ها بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. تاکنون هوشمندسازی 67 هزار مدرسه انجام شده و در فاز بعد بیشتر مدارس به فیبر نوری مجهز می شود؛ البته این کار در در روستاها زمان بر است.

همچنین بر اساس برنامه ششم توسعه، باید اینترنت مدارس شهرهای زیر 20 هزار نفر رایگان باشد، در حالی که وزارت ارتباطات اعلام کرده اینترنت همه مدارس و همچنین استفاده از سامانه شاد برای دانش آموزان رایگان است و به گفته آذری جهرمی، روزانه سه میلیارد تومان یارانه بابت اینترنت رایگان به آموزش و پرورش از طرف دولت پرداخت می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 133
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران