تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 348342 تاریخ : 1397/02/17-14:51:59
,5,
تحریم‌ مانع فعالیت‌های توسعه‌ای در ایران نخواهد شد

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران:

تحریم‌ مانع فعالیت‌های توسعه‌ای در ایران نخواهد شد

معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران به معرفی شاخص‌ترین فرصت‌های اکتشافی در ایران پرداخت و گفت: چالش‌هایی از جمله تحریم نمی‌تواند مانع فعالیت‌های توسعه‌ای صنعت نفت در ایران شود. ما متوقف نخواهیم شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، غلامرضا منوچهری صبح امروز (دوشنبه، 17 اردیبهشت ماه) در نشست معرفی بلوک‌های اکتشافی شرکت ملی نفت ایران که با حضور نمایندگان شرکت‌های داخلی و خارجی در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت در حال برگزاری است، اظهار کرد: ایران به عنوان کشوری که از ذخایر نفت و گاز بسیاری برخوردار است، جای کار بسیاری در حوزه اکتشاف دارد و از این رو درصددیم 14 بلوک اکتشافی را در این نشست معرفی کنیم.

وی در معرفی بلوک‌های اکتشافی از حوضه‌های رسوبی در مناطق زاگرس، ایران مرکزی، کپه داغ و مغان نام برد و افزود: شرکت ملی نفت ایران، معرفی بلوک‌های دیگری را نیز در برنامه آتی خود دارد.

منوچهری همچنین به وجود ذخایر خوب هیدروکربوری در مناطق خلیج فارس و خزر اشاره کرد.

وی گفت: استراتژی ما در شرکت ملی نفت ایران، بهره‌مندی از مدل جدید قراردادهای نفتی برای توسعه میدان‌هایی است که در این زمینه تاکنون سه قرارداد نفتی امضا شده و با توجه به مذاکرات خوبی که از سوی تیم های مذاکراتی شرکت ملی نفت در دست پیگیری است، پیش‌بینی می‌کنیم ظرف 6 ماه آینده بر تعداد این قراردادها افزوده شود.

وی با اشاره به تداوم فعالیتهای توسعه‌ای در صنعت نفت ایران گفت: امسال فازهای باقیمانده پارس جنوبی تکمیل می‌شود و تنها توسعه فاز11 و بخشی از توسعه فاز 14 باقی می‌ماند که هم اکنون توسعه فاز 11 از سوی کنسرسیومی به رهبری توتال در دست انجام است.

منوچهری همچنین به انجام فعالیتهای توسعه‌ای مطلوبی در غرب کارون اشاره کرد و افزود: شرکت ملی نفت ایران به دنبال تعامل با شرکت‌های داخلی و خارجی و کسب تجارب بیشتر است. شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی در حال تقویت خود هستند و چالش‌های مختلف نمی‌تواند فعالیت‌های توسعه‌ای را در این شرکت متوقف کند.

بر اساس این گزارش، با توجه به اینکه بر اساس مصوبه صادره از هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به زودی مناقصه واگذاری بلوک‌های اکتشافی این شرکت برگزار خواهد شد، نشست معرفی بلوکهای اکتشافی-توسعهای صبح امروز (17 اردیبهشت) همزمان با دومین روز برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت آغاز به کار کرده است و ظهر امروز به کار خود خاتمه می‌دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 144
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران