جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522335 تاریخ : 1399/08/14-16:46:56
,15,
تجزیه در مبدأ مهمترین اقدام برای بهبود مبادله مرسولات پستی است

مدیرعامل شرکت ملی پست:

تجزیه در مبدأ مهمترین اقدام برای بهبود مبادله مرسولات پستی است

مدیرعامل شرکت ملی پست در آیین معارفه مدیرکل جدید مرکز تجزیه و مبادلات، خواستار اقدام استان ها برای تجزیه در مبدأ و بهبود عملکرد هاب های پستی منطقه ای در کشور شد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی شرکت ملی پست، در این مراسم که صبح امروز با حضور معاونان مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت برگزار شد، رمضانعلی سبحانی فر گفت: انتظار داریم با بهبود عملکرد هاب های منطقه ای و انجام تجزیه در مبدأ، بتوانیم مشکلات مربوط به مبادله مرسولات را کاهش دهیم و این امر جز با همدلی و هم افزایی همه مجموعه مقدور نخواهد بود.

وی افزود: همه اذعان داریم که تجزیه و مبادلات قلب پست است و طبیعی است که اگر قلب درست کار کند، همه ارگان های دیگر نیز می توانند در امنیت و با سرعت و دقت بالا کار کنند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سه راهبرد اساسی را در موضوع تجزیه و مبادلات پستی، یکپارچگی در مدیریت، اصلاح سیستم ها و بازمهندسی در خطوط مبادله دانست و به تشریح هرکدام پرداخت.

وی با اشاره به پرهیز از چندگانگی و پراکندگی در مدیریت مجموعه تجزیه و مبادلات، بر اهمیت مدیریت یکپارچه تأکید و خاطرنشان کرد: در همین راستا، هماهنگی ها و همدلی های لازم با واحدهای مختلف ستادی و اجرایی باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با بیان اینکه کنترل و اصلاحات در سیستم ها امری ضروری است که باید به صورت پیوسته و شبانه روزی انجام شود، یادآوری کرد: از جمله مواردی که در خصوص کنترل سیستم ها موردنظر است، ورود و خروج کامیون هاست که باید با نظم و دقت بیشتری صورت گیرد تا از انباشت مرسولات جلوگیری شود و مبادله با نظم و طبق زمان بندی ها انجام شود.

سبحانی فر بازمهندسی خطوط مبادله را نیز از مهم ترین برنامه های پیش روی مدیریت جدید تجزیه و مبادلات دانست و افزود: این کار که باید با آنالیز و تحلیل دقیق کارشناسان صورت بگیرد، به افزایش سرعت و دقت در مبادله مرسولات کمک شایانی خواهد کرد.

وی استفاده از ظرفیت پست استان تهران را در مدیریت مرکز تجزیه و مبادلات خواستار شد و گفت: به اشتراک گذاشتن ابزارآلات، تجهیزات و حتی نیروی انسانی، می تواند به بهبود عملکرد مرکز تجزیه و مبادلات بیانجامد.

مدیرعامل شرکت ملی پست با یادآوری نقش جعبه های امن و اختصاصی برای مرسولات، امنیت و سلامت مرسولات را وابسته به این امر دانست و اضافه کرد: برای پیشگیری از استهلاک و فرسایش ناوگان حمل و نقل شرکت، باید قرارداد با راه آهن و شرکت های هواپیمایی موردنظر قرار گیرد و ظرفیت حمل و نقل ریلی در امر مبادله مرسولات، بیش از گذشته مورد استفاده قرار گیرد.

حمیدرضا آقاجانی مدیرکل سابق مرکز تجزیه و مبادلات در این جلسه با اشاره به افزایش بیش از 100 درصدی حجم مرسولات از زمان همه گیری ویروس کرونا، از تلاش های شبانه روزی کارکنان این مرکز قدردانی کرد و گفت: بدون فداکاری همکارانم در این دوره بحرانی و حساس، امکان عبور از مشکلات ناشی از همه گیری ویروس و افزایش بی سابقه حجم کار مرکز تجزیه و مبادله وجود نداشت.

مهدی مقصودی سرپرست جدید مرکز تجزیه و مبادلات نیز با قدردانی از حسن اعتماد مدیرعامل در این انتصاب و تشکر از زحمات و اقدامات مدیرکل سابق، همکاری و هماهنگی کلیه واحدهای اجرایی و ستادی را برای غلبه بر مشکلات خواستار شد و افزود: در فاز اول می کوشیم تکلیف کارهای نیمه تمام را روشن کنیم و از همه همکاران انتظار دارم کیفیت انجام کارها را به عنوان شاخص و معیار اصلی در نظر بگیرند.

در ادامه و پس از تودیع و معارفه مدیران، مدیرعامل شرکت ملی پست ضمن بازدید از مرکز تجزیه و مبادلات و فرآیند آماده سازی و رهسپاری مرسولات، با کارکنان این مرکز گفتگو کرد و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران