صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520973 تاریخ : 1399/07/19-09:44:53
,5,4,
تجدیدنظر ترکیه در برآورد اکتشافات گازی دریای سیاه

تجدیدنظر ترکیه در برآورد اکتشافات گازی دریای سیاه

ترکیه برآوردش از میزان گاز طبیعی کشف شده در دریای سیاه را بالا خواهد برد و به زودی اطلاعیه جدیدی در این رابطه منتشر خواهد کرد.

به گزارش بانک و صنعت، یک منبع آگاه به بلومبرگ گفت: به محض اینکه عملیات حفاری در ماه جاری تکمیل شود، دولت ترکیه میزان گاز طبیعی کشف شده در دریای سیاه را که میزان آن را در اوت 320 میلیارد متر مکعب برآورد کرده بود مورد بازبینی قرار داده و به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد.

اکتشاف انرژی در دریای سیاه برای تراز حساب جاری ترکیه که به دلیل هزینه واردات سالانه 50 میلیارد متر مکعب گاز، پایین رفته است، حیاتی به شمار می رود.

یک مقام انرژی بلندپایه ترکیه ماه گذشته گفته بود حفاری در عمق حدود 4500 متر اکتشاف تونای 1 به دو پهنه رخنه خواهد کرد که امیدوارکننده به نظر می رسند. دومین کشتی حفاری ترکیه احتمالا اوایل سال میلادی آینده به این منطقه می رود.

آنکارا اکتشاف انرژی در دریای سیاه و آبهای مورد مناقشه شرق مدیترانه را به میزان چشمگیری توسعه داده و مایل است برای کاهش وابستگی به واردات از ایران، عراق و روسیه، ذخایر انرژی قابل توجهی را کشف کند. رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه در اوت از کشف یک میدان گازی به ظرفیت 320 میلیارد متر مکعب در دریای سیاه خبر داد و اعلام کرد تولید این میدان ممکن است در سال 2023 آغاز شود. کشتی که این اکتشاف را انجام داد، فاتح نام دارد و همچنان در حال اکتشاف میدان ساکاریا در دریای سیاه است.

ارزش سهام پالایشگاه نفتی دولتی توپراس ترکیه پس از انتشار این خبر دو درصد و شرکت پتروشیمی پتکیم پتروکیمیا هولدینگ 4.5 درصد صعود کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این عملیات اکتشافی دولت ترکیه را به مناقشات ارضی با یونان و قبرس در مدیترانه کشانده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران