تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312432 تاریخ : 1396/10/07-16:45:44
,8,
تثبیت نفت در بالاترین قیمت دو سال و نیم اخیر

در آخرین روزهای سال 2017 میلادی رقم خورد؛

تثبیت نفت در بالاترین قیمت دو سال و نیم اخیر

قیمت نفت روز پنج شنبه که فعالیت معاملاتی در آستانه سال نوی میلادی اندک بود، ثابت ماند و نزدیک به بالاترین رکورد خود از سال 2015 ایستاد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 5 سنت افزایش نسبت به قیمت نهایی معاملات روز گذشته، به 59.69 دلار در هر بشکه رسید. وست تگزاس اینترمدیت هفته جاری برای نخستین بار از ژوئن سال 2015 به بالای مرز 60 دلار صعود کرده بود.

گزارش موسسه امریکن پترولیوم که نشان داد ذخایر نفت خام آمریکا شش میلیون بشکه کاهش یافته و به 432.8 میلیون بشکه رسیده است، از قیمت نفت خام آمریکا پشتیبانی کرد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 6 سنت افزایش، به 66.50 دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت هفته جاری برای نخستین بار از ماه مه سال 2015 به 67 دلار صعود کرده بود.

به گفته معامله گران، قیمتهای بالا نتیجه محدود شدن عرضه به بازار به دلیل یک سال اجرای توافق کاهش تولید کشورهای اوپک و غیراوپک است که از ژانویه آغاز شده و تا پایان سال 2018 ادامه خواهد یافت.

تعطیلی خط لوله در لیبی و دریای شمال نیز از بالا رفتن قیمتهای نفت حمایت کرده است.

حدود 100 هزار بشکه در روز عرضه نفت در لیبی هفته جاری پس از اینکه یک خط لوله هدف حمله قرار گرفت، مختل شد. در دریای شمال نیز سیستم خط لوله فورتیز با ظرفیت انتقال 450 هزار بشکه در روز نفت، بدنبال کشف یک نشتی در ماه جاری تعطیل شد.

بر اساس گزارش رویترز، هر دو خط لوله در ماه ژانویه به فعالیت عادی بازخواهند گشت و فورتیز در حال حاضر در فرآیند آغاز مجدد فعالیت قرار دارد.

اما مانع بزرگی که پیش روی تلاشهای اوپک و روسیه برای حمایت از قیمتها قرار دارد، تولید نفت آمریکا است که بیش از 16 درصد از اواسط سال 2016 رشد کرده و به سرعت به مرز 10 میلیون بشکه در روز نزدیک می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 142
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران