صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517501 تاریخ : 1399/05/19-11:23:44
,7,4,
تب طلا در بازارهای جهانی فروکش کرد

تب طلا در بازارهای جهانی فروکش کرد

بهای جهانی طلا در حالی که در چند هفته گذشته فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده و به رکورد جدید رسیده بود، در آخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی، اندکی با کاهش روبرو شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، بهای فلز زرد در بازارهای جهانی با 0.6 درصد کاهش به سطح 2 هزار و 51 دلار و 52 سنت رسیده است.

این در حالیست که بهای فلز زرد در هفته گذشته رکود شکنی کرده بود و به سطح 2 هزار و 72 دلار 50 سنت رسید که در طول تاریخ بی سابقه بود.

در 9 هفته گذشته بهای طلا همچنان در مدار افزایشی قرار گرفته بود به نحوی که در هفته گذشته شاهد افزایش چهار درصدی بهای طلا بودیم.

در بازارهای آمریکا نیز هر اونس طلا با 0.3 درصد افزایش به 2 هزار و 64 دلار و 20 سنت رسید.

به باور کارشناسان، بهای جهانی طلا همچنان به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد و به سطح 2 هزار و 100 دلار خواهد رسید.

گزارش ها نشان می دهد بهای جهانی طلا که در 2 سال گذشته با روند کاهشی روبرو شده بود، پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد تصمیم دارد مبادلات تجاری این کشور و چین را به حالت تعلیق درآورد، روبه افزایش گذاشت.

بهای جهانی طلا از آغاز سال جاری میلادی تا تاکنون با افزایش 34 درصدی روبرو شده است.

گفتنی است افزایش شمار قربانیان بیماری کرونا و نگرانی در خصوص چشم انداز اقتصاد جهانی و همچنین تشدید تنش های میان آمریکا و چین سبب شده است هر روز شاهد افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی باشیم.

بهای فلز زرد در چهارشنبه هفته گذشته رکود زد و از سطح 2 هزار دلار فراتر رفت. هر اونس طلا چهارشنبه هفته گذشته به سطح دو هزار و 30 دلار و 72 سنت رسید. همچنین کاهش شاخص ارزش دلار سبب افزایش ناگهانی بهای جهانی طلا شده است.

کارشناسان بر این باورند در شرایطی که نگرانی در خصوص آینده اقتصاد هر روز شدیدتر می شود و همچنین میزان سوددهی اوراق قرضه دولتی در آمریکا با کاهش روبرو شده است، سرمایه گذاران می کوشند دارایی های خود را در بازار جهانی طلا سرمایه گذاری کنند لذا میزان تقاضا برای خرید طلا روز به روز در حال افزایش است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 238
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران