تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521927 تاریخ : 1399/08/06-12:14:44
,17,15,10028,
تبدیل امضاهای طلایی به داده های طلایی

محمدرضا باقری اصل:

تبدیل امضاهای طلایی به داده های طلایی

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات درباره عدم تمایل برخی از دستگاه ها به ارائه خدمات آنلاین گفت: امروزه امضاهای طلایی به داده های طلایی تبدیل شده و برخی فکر می کنند اگر داده هایشان را در اختیار قرار دهند، قدرت خود را از دست می دهند، برخی هم علاقه ای به تحول دیجیتال ندارند.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت, محمدرضا باقری اصل، دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات در نشست خبری امروز(سه شنبه 6 آبان1399) درباره عدم تمایل برخی از دستگاه ها به ارائه خدمات آنلاین گفت: امروز امضاهای طلایی به داده های طلایی تبدیل شده و برخی فکر می کنند اگر داده هایشان را در اختیار قرار دهند، قدرت خود را از دست می دهند، برخی هم علاقه ای به تحول دیجیتال ندارند و همچنین بودجه های اختصاصی که برای دستگاه ها تعریف می شود هم می تواند از علل عدم تمایل دستگاه ها به ارائه داده هایشان باشد.

وی ادامه داد: در جلسه تعلل به اشتراک گذاری و الکترونیکی شدن خدمات به رییس جمهوری اعلام می شود. هدف از این کار این است که مشخص شود کدام یک از خدمات مورد استفاده مردم است و با تعلل در به اشتراک گذاری داده ها، در فرآیند دولت الکترونیکی و ارائه خدمات به افراد، خلل ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم کار به جایی نرسد که نیاز باشد از قوه قضاییه کمک بگیریم.

باقری اصل تصریح کرد: یکی از چالش های ما خدمات ناجا است. بخش فنی می گوید همکاری می کنم اما باید از کمیته های مختلف مجوز بگیرد. ما روی خوش دستگاه ها را می بینیم و سرویس برقرار می شود اما برای استفاده، می بینیم که دچار مشکل هستیم. در بحث سازمان تامین اجتماعی، با الکترونیکی شدن سرویس ها، وجود کارگزاران زائد است.

خدماتی که باید الکترونیکی شوند

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با بیان اینکه از 23 پروژه اولویت دار دولت الکترونیک، 10 پروژه مورد تاکید قرار گرفت و برای به نتیجه رسیدن آن ها، ابلاغیه ای صادر شد، اضافه کرد: برخی از این پروژه ها در حال رسیدن به نتیجه بوده و برای برخی نیاز به زمان بیشتری است.

وی گفت: با دستور رئیس جمهوری دستگاه ها موظف شدند خدمات خود را به صورت الکترونیک به ذینفعان ارائه دهند و دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات نیز مسئول رسیدگی و پیگیری این خدمات است و موظف شده تا گزارش پیشرفت آن ها را به رئیس جمهوری اعلام کند.

باقری اصل در پاسخ به سوال خبرنگار بانک و صنعت گفت: استقرار خدمات مربوط و اصلاح فرآیندهای در بانک ها و مؤسسات تابعه، حذف مدارک فیزیکی هویتی در وزارت اقتصاد، ثبت نام الکترونیکی مدارس، ارائه گواهی ارزش تحصیلی دانش آموزان به صورت الکترونیکی، پذیرش و جایگزینی استعلام الکترونیکی هویت و مکان اقامت و حذف دریافت مستندات کاغذی معادل در ثبت نام دانش آموزان، الکترونیکی شدن مالیات نقل و انتقال املاک، مالیات بر اجاره، مالیات بر ارث، استرداد مالیات و عوارض، صدور گواهی ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده، پرداخت الکترونیکی مالیات، راه اندازی ابلاغ الکترونیکی مالیات، برگزاری الکترونیکی مجامع شرکت ها، توزیع الکترونیکی سود سهام، ثبت نام غیرحضوری سجام، استعلام مربوط به خدمات گذرنامه، اصالت خودرو، نظام وظیفه، ممنوع الخروجی، خلافی خودرو، تأییدیه اماکن، نسخه پیچی و نسخه نویسی الکترونیک، پذیرش اسناد الکترونیکی، الکترونیکی شدن درخواست و برقراری بیمه بیکاری و بازنشستگی، تائید نسخ دارویی و اسناد پزشکی، ارائه سوابق بیمه شدگان به سازمان ها و مراجع ذی ربط، ارائه مفاصا حساب قرارداد و خدمات بیمه کارفرمایی، پردازش، تحویل و پرداخت قبوض آب، گاز، برق، عوارض شهرداری، تعامل و تبادل داده های مشترکان و ذینفعان و تسریع ارائه خدمات از جمله مواردی به شمار می رود که به نهادهای مختلف ابلاغ شده و تمامی آن ها در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: البته برخی از این خدمات هنوز با موانع و مقاومت هایی رو به رو هستند.

غیرممکن اما شدنی

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با بیان اینکه تاسیس یک نهاد جدید در دولت به دلیل دریافت امکانات، فضا، استخدام نیروی انسانی و مسائلی از این دست، سختی زیادی دارد، افزود: اما به دلیل نیاز به تشکیل شورا اجرایی فناوری اطلاعات، در نهایت،این نهاد تشکیل شد.

وی اضافه کرد: اوایل بهمن سال گذشته برای اولین بار رئیس جمهوری، سیزدهمین جلسه شورا را تشکیل داد و مشکلاتی که در حوزه کاری مان داشتیم به واسطه حضور رییس جمهوری مرتفع شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران