صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518076 تاریخ : 1399/05/28-13:16:59
,5,4,
تأکید کمیته نظارتی اوپک پلاس بر پایبندی به توافق کاهش تولید

در یک گزارش رسمی اعلام شد؛

تأکید کمیته نظارتی اوپک پلاس بر پایبندی به توافق کاهش تولید

کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک بر پایبندی به توافق کاهش تولید نفت تاکید دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، گفته های برخی منابع اوپک پلاس و پیش نویس گزارشی که روز دوشنبه (27 مردادماه) - دو روز پیش از برگزاری نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک - توسط رویترز مشاهده شد، نشان می دهد پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت این ائتلاف در ماه ژوئیه 95 تا 97 درصد بوده است.

وظیفه این کمیته بررسی پایبندی اعضای اوپک پلاس به سهمیه کاهش تولیدشان مطابق توافق صورت گرفته و این بررسی، حاکی از بهبود تدریجی تقاضا است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن از جمله روسیه، موسوم به اوپک پلاس، از ماه مه برای کاهش مشکلات ناشی از بیماری همه گیر کرونا که کاهش شدید تقاضای نفت را در پی داشته، تولید نفت خود را به طور بی سابقه ای کاهش داده است.

نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) قرار است روز چهارشنبه (29 مردادماه) برای بررسی بازار نفت و پایبندی اعضا به توافق کاهش جهانی عرضه نفت تشکیل شود.

این کمیته تنها نقش مشاوره ای دارد و تصمیم گیرنده نیست.

منابع اوپک پلاس اعلام کردند که کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک (JTC) هیچ پیشنهادی برای تغییر توافق کاهش تولید فعلی اوپک پلاس اعلام نکرده و بر پایبندی کشورهایی مانند عراق، نیجریه و قزاقستان به سهمیه کاهش تولیدشان متمرکز شده است. این کشورها متعهد شده اند که علاوه بر پایبندی به سهمیه کاهش تولید خود، مطابق توافق کاهش تولید اوپک پلاس، تخطی از این سهمیه در ماه های اخیر را جبران کنند.

بر اساس پیش نویس گزارش جی تی سی، این کمیته خطری که تقاضای نفت را در صورت وخیم تر شدن شیوع ویروس کرونا تهدید می کند، در نظر گرفته است.

کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک در گزارش خود بر هوشیاری و نظارت دقیق بر اجرای جبران تخطی از سهمیه کاهش تولید و تولید بیش از حد برخی از اعضا در ماه های اخیر تأکید کرده است.

پایبندی 95 تا 97 درصدی به توافق کاهش تولید مطابق استانداردهای اوپک رقم خوبی است.

بر اساس بررسی رویترز و ارزیابی های دیگر، عربستان سعودی در ماه ژوئیه همچنان کمتر از سهمیه خود نفت تولید کرده، این در حالی است که عراق و نیجریه با وجود تخطی از سهمیه تولید خود، کمتر از ماه های اولیه توافق، نفت تولید کرده اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران