جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519235 تاریخ : 1399/06/19-15:45:54
,5,
تاکید وزیر نیرو بر توسعه همه جانبه روابط اقتصادی افغانستان و ایران

در نشست اردکانیان با سفیر جمهوری اسلامی افغانستان عنوان شد؛

تاکید وزیر نیرو بر توسعه همه جانبه روابط اقتصادی افغانستان و ایران

وزیر نیرو در نشست با سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران، بر توسعه همه جانبه روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» عصر سه شنبه در نشست با «عبدالغفور لیوال» سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران، از رویکرد اقتصادی طرف افغانستانی در قبال توسعه همه جانبه روابط به ویژه انتقال برق، نفت، گاز و ... گلایه کرد و گفت: نمی شود که خردمندی را در یک حوزه قبول داشت و در بخش دیگر نفی کرد.

وی با اشاره به سفر سال گذشته خود به افغانستان و انجام توافق های خوب برای توسعه روابط اظهار داشت: در آن سفر رییس جمهور غنی دستورهای لازم برای عملیاتی کردن پروژه های برقی از جمله تجدیدپذیرها، حل مشکلات بانکی و .. صادر کرد، اما پیگیری های ما تاکنون پاسخ مشخصی در پی نداشته است.

سفیر افغانستان نیز با تاکید بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال تحول های سیاسی، امنیتی افغانستان، در تشریح آخرین وضعیت کشورش گفت: دولت افغانستان با ملاحظه منافع ملی با نشان دادن انعطاف لازم، شرایط را برای برگزاری گفتگوهای صلح میان طالبان و دولت افغانستان فراهم کرد.

وی از مواضع خردمندانه جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات افغانستان تشکر کرد و خواستار تداوم آن در آینده شد.

در ادامه، رؤسای کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور، بر انجام چند اقدام عملی در حوزه اجرا از سوی دو طرف، تا قبل از برگزاری ششمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری ها که قرار است 4 تا 6 آبان ماه در کابل برگزار شود، تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، به پیشنهاد سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران به منظور عملیاتی کردن برخی از توافق ها و تفاهم های دو کشور در بخش برق مقرر شد کمیته ای ظرف هفته جاری تشکیل و کار را آغاز کنند.

وزیر نیرو ضمن پذیرش پیشنهاد وی در همین جلسه «همایون حائری» معاون امور برق و انرژی را به عنوان رییس، «محمدعلی فرحناکیان» مشاور وزیر در امور بین الملل و «علی عدالت» دستیار خود در امور کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و افغانستان را به عنوان اعضای کمیته معرفی کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران