سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 351409 تاریخ : 1397/04/05-18:00:48
,13,
تاکید ایران بر مثبت شدن تراز تجاری کشاورزی با اتحادیه اروپا و رفع موانع تعرفه ای

تاکید ایران بر مثبت شدن تراز تجاری کشاورزی با اتحادیه اروپا و رفع موانع تعرفه ای

مدیرکل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی بر مثبت شدن تراز تجاری ایران با اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت: با یک برنامه ریزی منسجم می توان صادرات و ارتباطات تجاری با اتحادیه اروپا را گسترش داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛­­ امروز سه شنبه در سومین نشست همکاری های کشاورزی ایران و کمیسیون های کشاورزی، تجارت، بهداشت و مرکز سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در تهران، ­شاهرخ شجری اظهار داشت: تجارت محصولات کشاورزی ایران با این اتحادیه از سال 2013 تا 2017 دارای نوساناتی بوده به طوری که تراز تجاری ایران به کشورهای عضو این اتحادیه، روند منفی را نشان می دهد.

وی افزود: این در حالی است که در سال 2016 تا 2017 صادرات محصولات کشاورزی به دنیا به لحاظ وزنی 1.5درصد و از نظر ارزش 5.5 درصد رشد داشته است.

شجری، موانع بانکی و مالی و بالا بودن تعرفه ها به علت عدم عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی­(WTO)­را از جمله محدودیت های تجاری و صادرات محصولات کشاورزی کشورمان به اتحادیه اروپا دانست و خواستار آن شد که تعرفه های (FMN) که اتحادیه اروپا برای آبزیان به ویژه میگو و خاویار وضع می کند به منظور تسهیل و بهبود روابط تجاری، مورد تجدید نظر قرار گیرد.

وی در عین حال خواست، اتحادیه اروپا مزایای تجاری که برای برخی از کشورها مانند تایلند و اکوادور در نظر گرفته است را برای ایران نیز منظور کند.

مدیرکل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی تولید، تجارت و فرآوری گیاهان دارویی، کشاورزی و گواهی های ارگانیک و صدور گواهی های بین المللی سلامت و کیفیت محصولات کشاورزی و مواد غذایی، برگزاری کارگاه های آموزشی در مورد زنجیره های ارزش محصولات کشاورزی، ارتقای کیفیت بذور با عناصر میکرو، کودهای بایو و کیفیت سموم کشاورزی و تجهیزات گلخانه ای را از زمینه های همکاری میان ایران و اتحادیه اروپا برشمرد.

وی به ضرورت تسهیل در صدور روادید­­برای صادر کنندگان و واردکنندگان ایران اشاره کرد و گفت: صدور روادید برای تجار ایرانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا دو ماه طول می کشد و انتظار داریم­ که این کار­ به طور هفتگی انجام شود.

شجری در عین حال بر تسهیل دستیابی به بازارهای اتحادیه اروپا، واردات بذور، فنون و ماشین آلات و صادرات اسب ایران به این اتحادیه تاکید کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 217
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه