تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515936 تاریخ : 1399/04/24-12:46:32
,8,
تامین مالی نوآوری از درگاه فرابورس روی ریل رشد و توسعه

مدیرعامل فرابورس ایران مطرح کرد؛

تامین مالی نوآوری از درگاه فرابورس روی ریل رشد و توسعه

مدیرعامل فرابورس ایران از اعطای موافقت کمیته بررسی صندوق های جسورانه و خصوصی برای صدور موافقت اصولی به دو صندوق فرابورسی خبر داد و گفت: صندوق سرمایه گذاری خصوصی فیروزه و صندوق سرمایه گذاری جسورانه نانو تک آینده دو صندوقی هستند که موافقت لازم را از سوی این کمیته برای صدور موافقت اصولی دریافت کرده اند و با اتمام رویه های قانونی، واحدهای آن ها در بازار فرابورس پذیره نویسی خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت، امیر هامونی با اشاره به اینکه صندوق خصوصی فیروزه دارای سرمایه 100 میلیارد تومانی است، اعلام کرد: مدیریت این صندوق بر عهده شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران است و موضوع سرمایه گذاری آن پس از انجام پذیره نویسی سه حوزه از حوزه هایی نظیر کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و ... خواهد بود.

او همچنین در مورد صندوق سرمایه گذاری جسورانه نانو تک آینده که مدیر آن شرکت مشاور سرمایه گذاری دیدگاهان نوین است، اظهار کرد: سرمایه این صندوق 100 میلیارد تومان بوده و موضوع فعالیت و سرمایه گذاری آن در شرکت های دانش بنیان و نوپای حوزه فناوری های نانو است.

مدیرعامل فرابورس در زمینه صندوق سرمایه گذاری خصوصی عنوان کرد اسفندماه سال 98 نخستین صندوق سرمایه گذاری خصوصی بازار سرمایه با نام «اعتبار سرمایه نوآفرین» در بازار فرابورس به ارزش 50 میلیارد تومان پذیره نویسی شد و صندوق خصوصی فیروزه دومین صندوقی است که از این گروه موافقت اصولی تاسیس گرفته و به زودی واحدهای آن پذیره نویسی خواهد شد.

هامونی موضوع فعالیت صندوق سرمایه گذاری خصوصی را جمع آوری منابع مالی و تخصیص و سرمایه گذاری آن در شرکت های سرمایه پذیر ذکر کرد که به گفته او این اقدام با هدف کسب و حفظ کنترل شرکت و هدایت سیاست های مالی و عملیاتی آن به منظور تحقق اهداف مورد نظر و سپس خروج از شرکت سرمایه پذیر صورت می گیرد.

مدیرعامل فرابورس همچنین با بیان اینکه رونمایی از نخستین صندوق سرمایه گذاری جسورانه بازار سرمایه در دی ماه سال 95 در بازار فرابورس رقم خورد، خاطرنشان کرد: از آن زمان تاکنون شاهد پذیره نویسی 8 صندوق جسورانه در فرابورس بوده ایم که حوزه های فعالیت و سرمایه گذاری متنوعی را اعم از فناوری اطلاعات و ارتباطات، فین تک، زیست فناوری، سلامت، زیست فناوری و ... دربرمی گیرند.

هامونی یادآور شد یکی از مهم ترین رسالت های فرابورس تامین مالی نوآوری و تامین زیرساخت های لازم برای رشد و توسعه اقتصاد دانش بنیان است که از طریق ابزارهای مختلفی همچون صندوق های جسورانه و خصوصی درصدد است زمینه های لازم را برای تجهیز منابع مالی برای استارتاپ ها، شرکت های نوپا و دانش بنیان فراهم کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران