صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520752 تاریخ : 1399/07/14-10:35:08
,8,
تامین سرمایه برای احداث آزادراه حرم تا حرم در فرابورس

تامین سرمایه برای احداث آزادراه حرم تا حرم در فرابورس

مدیر ابزارهای نوین مالی ایران از پذیره نویسی اوراق منفعت شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم در فرابورس خبر داد و گفت: هدف از انتشار این اوراق تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت احداث قطعه آزادراهی گرمسار- سمنان است که از شهر مقدس قم آغاز و به شهر مقدس مشهد می رسد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، ندا بشیری بانی این اوراق را شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم (سهامی خاص) که در حوزه احداث، نگهداری و بهره برداری از آزادراه حرم تا حرم و تاسیسات جانبی آن فعالیت می کند، معرفی کرد و گفت: شرکت مذکور در نظر دارد، بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت احداث قطعه آزادراهی گرمسار- سمنان را در قالب اوراق منفعت و از طریق واگذاری بخشی از منافع حاصل از حق استفاده از ارائه خدمات عوارض آزادراه قم- گرمسار به نهاد واسط (شرکت واسط مالی دی دوم)، تامین کند.

وی اظهار داشت: این اوراق با نماد «حرم03» به تعداد دو میلیون ورقه از امروز 14 مهرماه، به مدت سه روز کاری در فرابورس پذیره نویسی می شود.

بشیری دوره عمر اوراق منفعت «حرم03» را 48 ماه از زمان انتشار اوراق، با نرخ سود علی الحساب 17.5 درصد سالانه و بازپرداخت هر 3 ماه یک بار از تاریخ انتشار اعلام کرد و افزود: نرخ اعمال اختیار خرید توسط بانی 18 درصد سالانه است و همچنین مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال بوده و مبلغ کل آن به دو هزار میلیارد ریال می رسد.

به گفته مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران، شرکت تامین سرمایه بانک مسکن رکن بازارگردان و متعهد پذیره نویسی این اوراق را برعهده دارد.

وی همچنین در مورد سایر ارکان اوراق منفعت «حرم03» افزود: بانک مسکن به عنوان رکن ضامن، شرکت کارگزاری بانک مسکن به عنوان عامل فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نیز به عنوان عامل پرداخت اوراق منفعت «حرم03» در نظر گرفته شده اند.

بشیری تاکید کرد که تمامی کارمزدها و هزینه پذیره نویسی این اوراق توسط بانی اوراق یعنی شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم (سهامی خاص) پرداخت خواهد شد.

به این ترتیب اوراق منفعت «حرم03» جهت تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت احداث قطعه آزادراهی گرمسار- سمنان (از قطعات مربوط به پروژه آزادراه حرم تا حرم) از امروز دوشنبه 14 مهرماه تا چهارشنبه (16 مهرماه) از طریق شبکه کارگزاران عضو فرابورس ایران در بازار ابزارهای نوین مالی پذیره نویسی خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران