همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 348971 تاریخ : 1397/02/26-11:27:55
,17,
تامین زیرساخت های سنگان،‌ نیاز به تسهیلات ویژه دارد

رییس هیات عامل ایمیدرو:

تامین زیرساخت های سنگان،‌ نیاز به تسهیلات ویژه دارد

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: تامین زیرساخت های سنگان نیاز به تسهیلات ویژه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازایمیدرو، مهدی کرباسیان در بازدید از کارخانه ها و طرح های فراوری سنگ آهن سنگان با بیان این مطلب، افزود: با ارایه تسهیلات ویژه می توان مشکل تامین زیرساخت این منطقه را در مدت 4 سال برطرف کرد.

وی با بیان اینکه تا شروع دولت یازدهم طرح های سنگان از تحرک خاصی برخوردار نبودند، تصریح کرد: از نیمه سال 92 پروژه های این منطقه برای ظرفیت سازی بیش از 20 میلیون تن کنسانتره و گندله سنگ آهن فعال و در سال گذشته دو کارخانه گندله به ظرفیت 10 میلیون تن و یک کارخانه کنسانتره به ظرفیت 2.5 میلیون تن وارد مدار تولید شدند.

کرباسیان یادآور شد: اشتغال زایی کارخانه ها و پروژه های سنگان تا 6هزار نفر خواهد بود.

رییس هیات عامل ایمیدرو از جمله مشکلات فعلی این منطقه را تامین آب، توسعه ‌حمل و نقل و همچنین فرودگاه دانست و گفت: انتقال پساب شهری مشهد به این ناحیه،‌کمک بزرگی به تامین آب منطقه خواهد کرد.

کرباسیان درباره تعیین حامل های انرژی بیان کرد: مذاکراتی را با وزارت نیرو آغاز کرده ایم و پیشنهادهایی نیز به دولت ارایه شده است.

ساخت جاده خواف-سلامی

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان نیز در این برنامه بیان کرد: افتتاح جاده خواف-سلامی با همت و مشارکت ایمیدرو و همکاری اداره شهرسازی محقق شد.

مرتضی هاشم پور سنگان را الگویی کم نظیر برای سرمایه گذاری اعلام کرد و گفت: تشکیل شرکت زیرساخت معدن و صنایع معدنی شرق ایران برای ناحیه سنگان، یکی از توفیقاتی است که توسط ایمیدرو اتفاق افتاده است.

مدیر عامل شرکت زیرساخت معدن و صنایع معدنی شرق ایران نیز در این برنامه گفت: خط انتقال برق این منطقه به پیشرفت فیزیکی 80درصدی رسیده است.

محمد علی زاده با بیان اینکه منطقه نیاز به 656 لیتر بر ثانیه آب دارد اظهار داشت: تولید 20 تا 23 میلیون تن گندله در این منطقه نیاز به توسعه زیرساخت ها و همچنین همکاری دستگاه های مختلف دارد.

کرباسیان همچنین از یک کارخانه تولید کنسانتره به روش خشک دیدن کرد. این کارخانه در منطه خواف و نزدیک به معادن سنگان فعالیت می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران