از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 306605 تاریخ : 1396/07/24-14:43:41
,15,16,
تامین برق منازل با باتری‌های خورشیدی

تامین برق منازل با باتری‌های خورشیدی

استفاده از انرژی خورشیدی برای تامین برق منازل و ساختمان ها روز به روز در حال افزایش است و مردم نقاط مختلف جهان روز به روز بیشتر به استفاده از این انرژی ها روی می آورند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، استفاده از انرژی خورشیدی در منازل با چالش هایی نیز مواجه است، زیرا از طریق صفحات خورشیدی تنها می توان در ساعات مشخصی از روز برق تولید کرد و در صورت ابری بودن هوا یا فرارسیدن شب این کار متوقف می شود.

از سوی دیگر ممکن است انرژی ذخیره شده از این طریق پاسخگوی نیاز بالای ساکنان منازل نباشد. اما در برخی ایالات آمریکا مانند کالیفرنیا و آریزونا تولید انرژی خورشیدی تا بدان حد رونق گرفته که می تواند به طور جدی جایگزین دیگر روش های تامین برق شود.

تعدادی از شرکت های نوپا در این دو ایالت و برخی ایالات دیگر آمریکا در تلاش برای تولید باتری هایی به منظور ذخیره سازی انرژی خورشیدی هستند تا خانه ها و موسسات تجاری بتوانند به طور دائم از این منبع تامین انرژی استفاده کنند. باتری های یادشده به راحتی در منازل نصب می شوند و برای چندین دهه می توان از آنها برای ذخیره سازی انرژی خورشیدی تبدیل شده به برق استفاده کرد.

این روش تامین برق به خصوص در نواحی سانحه دیده به علت وقوع سیل، توفان و زلزله هم قابل کاربرد است. یکی از شرکت های نوپای فعال در این زمینه Mandalay Homes است که برای ساخت 4000 منزل با مصرف بهینه انرژی برنامه ریزی کرده است. نصب باتری هایی با توان 8 کیلووات ساعت در این منازل باعث خواهد شد آنها به طور کامل از استفاده از برق شهری بی نیاز شوند. البته هنوز تا تکمیل این نوع فناوری ها راه درازی در پیش است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران