در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520303 تاریخ : 1399/07/07-11:32:05
,10028,
تامین اجتماعی ورشکسته نیست/ از نقد شرکای اجتماعی استقبال می کنیم

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

تامین اجتماعی ورشکسته نیست/ از نقد شرکای اجتماعی استقبال می کنیم

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: تأمین اجتماعی بر خلاف ادعای کارشناسان خارج نشین، ورشکسته نیست؛ پس ما باید در میان مردم امید ایجاد کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، حسین امیری گنجه در نشست اداره کل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی با اعضای اتاق اصناف تهران، گفت: اتحادیه ها، اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف شرکای اجتماعی ما هستند و اگر این دوستان ما را نقد کنند، استقبال می کنیم تا بتوانیم ایرادهای خود و مشکلات شرکای اجتماعی را برطرف کنیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ تصریح کرد: این از وظایف ذاتی ماست که نقد و نظر و مشکلات شرکای اجتماعی، صنوف مختلف، اتحادیه ها و انجمن های صنفی را بشنویم و برطرف نمائیم، اما توقع داریم این دوستان در مواقع الزام از تأمین اجتماعی که شریک خودشان است، دفاع کنند؛ زیرا تأمین اجتماعی امانتدار شما است و به رغم خدمات بسیاری که ارائه می کند، مظلوم است.

وی تصریح کرد: ما از شرکایمان می خواهیم که ما را نقد کنند و ایرادهای ما را هم بگویند که شاید کم هم نیست، اما در امور کلان هم باید به ما کمک کنند. شرکای اجتماعی در رسانه های همگانی نباید تأمین اجتماعی را موشک باران کنند؛ زیرا این موضوع کم لطفی در حق خودشان است و در واقع دارند خودشان را می کوبند، چون ما هم از جنس خودشان هستیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: ما توقع داریم شرکای اجتماعی ما این شرایط را درک کنند. تأمین اجتماعی، ظرفیت و سرمایه های اجتماعی است. کسی که می گوید تأمین اجتماعی ورشکسته شده، می خواهد در میان مردم ناامیدی ایجاد کند؛ چون می داند تأمین اجتماعی وزنه بزرگی در زندگی مردم است و مردم به آن امیدوارند.

وی افزود: من پیش از این در معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی بودم و می دانم که ذخایر و منابع این سازمان نشان می دهد تأمین اجتماعی بر خلاف ادعای کارشناسان خارج نشین، ورشکسته نیست؛ پس ما باید در میان مردم امید ایجاد کنیم.

امیری گنجه با بیان اینکه چرخه عمر تأمین اجتماعی مدل دارد، گفت: حداقل تا پنج سال آینده خطری برای تأمین اجتماعی وجود ندارد و بعد از آن هم باید آن را به تأخیر انداخت. همین کار را سایر کشورها هم انجام می دهند. مثلاً من خودم شاهد بودم که کشور آلمان کسری منابع را از طریق اصلاح پارامتریک جبران کرد، اما ما در 30 سال گذشته نتوانسته ایم اصلاح پارامتریک انجام دهیم.

وی افزود: در برخی کشورها که حساب و کتاب دقیقی هم در منابع و مصارف دارند، می گویند اگر می خواهید توازن منابع داشته باشید باید اصلاح انجام دهید. اصلاحات پارامتریک یعنی نرخ حق بیمه را بالا ببریم و سن بازنشستگی را افزایش دهیم.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: ما از شما به عنوان شرکای اجتماعی انتظار داریم در تولید مبانی که ما انجام می دهیم، به شکل مشترک از تأمین اجتماعی دفاع و آن را در فضای کشور طنین انداز کنید.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران