تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311928 تاریخ : 1396/10/02-14:54:53
,5,
تامین آب شرب تمام شهرهای استان مرکزی از منابع آبهای سطحی تا پایان برنامه ششم توسعه

تامین آب شرب تمام شهرهای استان مرکزی از منابع آبهای سطحی تا پایان برنامه ششم توسعه

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: به منظور کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی و بالا بردن ضریب اطمینان، تامین آب شرب تمام شهرهای استان از محل منابع آب های سطحی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت آب، مهندس عزت اله آمره ای با تشریح وضعیت آبرسانی به شهرهای استان گفت: تا قبل از برنامه چهارم بخش مهمی از آب شرب شهرهای استان از منابع آب های زیرزمینی تامین می شد که پس از آن رویکرد دولت برای تامین آب شرب شهرها به سمت استفاده از منابع آب های سطحی تغییر کرد. 

مهندس آمره ای افزود: در حال حاضر آب شرب شهرهای جنوب و جنوب شرقی استان شامل خمین، محلات، دلیجان و نیمور از محل آب سد کوچری تامین می شود.
وی همچنین گفت: با اجرای رینگ جنوبی خط انتقال آب سد کمال صالح در شهر اراک که از سال آینده اجرا خواهد شد تمام مناطق شهر اراک به شبکه آبرسانی از مخزن سد کمال صالح متصل خواهند شد.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی همچنین خاطر نشان کرد: با توجه به عبور خط انتقال آب سد کمال صالح به اراک از شهرستان شازند، امکان تامین آب شرب شهر شازند و هندودر نیز در این مسیر پیش بینی شده است که در صورت اعلام نیاز و تصویب اعتبارات ویژه به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی در ادامه سخنان خود به تامین آب شرب شهرهای ساوه، تعدادی از روستاها و آب مورد نیاز صنایع در این شهرستان از خط انتقال آب سد کوچری و تامین آب شهرستان تفرش از محل چشمه هفتیان خبر داد و گفت: شهرستان آشتیان نیز از منبع آبی پایداری که از محل چشمه خورزن تامین می شود، برخوردار شده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مرکزی همچنین با اشاره به ضرورت تامین آب شرب شهر جدید امیرکبیر گفت: به منظور تامین آب شرب این شهر از محل خط انتقال آب سد کوچری به ساوه طرح ویژه ای در حال بررسی و مطالعه است که در صورت اخذ مجوز تخصیص آب از وزارت نیرو، عملیاتی خواهد گردید.
مهندس آمره ای ادامه داد: در حال حاضر آب شرب شهرهای کمیجان، خنداب، غرق آباد، فرمهین و نوبران از محل منابع آبهای زیرزمینی تامین می شود که برای تامین آب شرب این شهرها از منابع آبهای سطحی نیز طرح ویژه ای داریم.
وی در عین حال تاکید کرد: بهینه سازی مصرف در بخش کشاورزی یک ضرورت اساسی در بخش مدیریت آب به شمار می رود و با اجرای طرح ملی تعادل بخشی سفره های زمینی، میزان برداشت از سفره های زیرزمینی مورد پایش قرار خواهد گرفت. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی در پایان اظهار امیدواری کرد تا پایان برنامه ششم توسعه، آب شرب تمام شهرهای استان از منابع آبهای سطحی تامین شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران