در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512286 تاریخ : 1399/02/16-13:42:23
,1,
تازه ترین پیش بینی ها از منابع و مصارف بانک صادرات ایران در سال 98

تازه ترین پیش بینی ها از منابع و مصارف بانک صادرات ایران در سال 98

بانک صادرات ایران پیش بینی کرد تا پایان سال جاری بیش از 300 هزار میلیارد تومان سپرده جذب کرده و در همین مدت رقمی در حدود 200 هزار میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، در پی افزایش 50 درصدی قیمت وبصادر جریان معاملات هفته گذشته بورس اوراق بهادار تهران و بر اساس توضیحاتی این بانک در سایت «تدان» بانک صادرات ایران پیش بینی کرد تا پایان سال جاری بیش از 300 هزارمیلیارد تومان سپرده جذب کرده و در همین مدت رقمی در حدود 200 هزار میلیارد تومان هم تسهیلات پرداخت کند.
بانک صادرات ترکیب سپرده افراد حقیقی و حقوقی در این بانک را به ترتیب 70 و 30 درصد اعلام کرده و توضیح داده است که با توجه به یکسان بودن نرخ سود برای اشخاص مذکور تا زمان حاضر، تاثیری بر هزینه های بانک مترتب نخواهد بود.
همچنین خالص دارایی های ارزی این بانک در پایان سال 98 معادل 126 میلیون دلار ذکر شده است. افشای اطلاعات از سوی بانک صادرات نشان می دهد در حال حاضر مطالبات این بانک از شرکت توسعه برق و انرژی سپهر بابت اصل و سود فروش اقساطی نیروگاه منتظر قائم بدون احتساب وجه التزام بیش از 26هزار و 500میلیارد ریال است که شرکت سرمایه گذاری خوارزمی ضامن تسهیلات مذکور است و تاکنون مبلغ 5هزار میلیارد ریال از این مطالبات وصول و اقدامات لازم برای تعیین تکلیف مابقی آن در حال انجام است.
بر اساس این اطلاعات سود خالص گروه مالی سپهر صادرات در پایان سال 98 که در صورت های مالی حسابرسی نشده این شرکت ذکر شده 5 هزار میلیارد ریال است و بانک صادرات قصد دارد در راستای رعایت مفاد ماده 16قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر نسبت به بسترسازی برای عرضه شرکت های زیرمجموعه که شرایط پذیرش در بورس را دارند، اقدام کند. در این خصوص حدود 50 درصد امور پذیرش شرکت گروه مالی سپهر صادرات محقق شده و انتظار می رود تا اواخر فصل جاری عرضه اولیه آن صورت پذیرد.
بانک صادرات ایران همچنین اعلام کرده با توجه به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت در سال 97 و تغییر آن از 57هزار و 800 میلیارد ریال به رقم 175 هزار و 354 میلیارد ریال که معادل 203درصد افزایش است، بانک صادرات در سال جاری برنامه ای برای افزایش سرمایه مجدد از این محل ندارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران