جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 250084 تاریخ : 1395/09/09-12:01:35
,10028,
تاثیر ارتباط نزدیک پدر با کودک در رشد رفتاری

تاثیر ارتباط نزدیک پدر با کودک در رشد رفتاری

بررسی‌ها نشان می‌دهد پدرانی که به لحاظ احساسی با فرزندان‌شان رابطه نزدیکی دارند، کمتر احتمال دارد فرزندانی مبتلا به مشکلات رفتاری تربیت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،نتایج بررسی محققان دانشگاه آکسفورد حاکی از آن است که ارتباط احساسی پدر و الفت او با کودک تاثیرات بسزایی در جلوگیری از شکل گرفتن مشکلات رفتاری در فرزند دارد.

به گفته محققان انگلیسی، یافته‌های به دست آمده در این بررسی تاکید می‌کند جنبه‌های احساسی و روان شناختی روابط نزدیک پدر با نوزاد می‌تواند تاثیرات جدی در رفتارهای کودک در سنین بالاتر داشته باشد. همچنین مدت زمانی که پدر صرف امور خانه یا مراقبت از کودک می‌کند این تاثیرگذاری را ندارد.

در این بررسی محققان انگلیسی، از والدین 10 هزار و 440 نوزاد که تنها هشت ماه داشتند، درخواست شد به پرسشنامه‌هایی در مورد سلامت روان خود و فرزندشان، دیدگاه‌شان نسبت به وظیفه پدری - مادری، مدت زمان اختصاص داده به مراقبت از کودک و روند رشد و رفتار کودک، پاسخ دهند. همچنین این اطلاعات مجدد در سن 9 و 11 سالگی برای بیش از 6000 کودک جمع‌آوری شد.

نتایج به دست آمده حاکی از آن است پدرانی که در ارزیابی واکنش‌های احساسی به فرزندان‌شان امتیاز خوبی کسب کرده و از داشتن نقش پدری احساس امنیت می‌کردند، صاحب فرزندانی بودند که 28 درصد کمتر از کودکان دیگر دچار مشکلات رفتاری هستند.

به گزارش  روزنامه ایندیپندنت، همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد رابطه نزدیک پدر با کودک می‌تواند تاثیرات فاکتورهایی همچون افسردگی مادران را که در بروز مشکلات رفتاری در کودک نقش دارد، کاهش دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران