صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 562906 تاریخ : 1399/12/02-12:05:42
,10025,10026,10027,10033,
تأثیرپذیری بلندمدت صنعت  بیمه  جهانی از ریسک  تغییرات اقلیمی با بهره گیری از الگوی ARDL

مقاله

تأثیرپذیری بلندمدت صنعت بیمه جهانی از ریسک تغییرات اقلیمی با بهره گیری از الگوی ARDL

نشست ارائه مقاله با عنوان « تأثیرپذیری بلندمدت صنعت بیمه جهانی از ریسک تغییرات اقلیمی با بهره گیری از الگوی ARDL» توسط دکتر سعید اسدی قراگوز، مدیریت بیمه کارآفرین شعبه شرق تهران، امروز 2 اسفندماه ساعت 13:00 از سایت همایش بیمه و توسعه پخش خواهد شد. این مقاله با همکاری علیرضا حجتی عضو هیئت مدیره و معاون مدیر عامل در امورشعب و نمایندگان و سلدا نواح مسئول فنی شرکت صنایع غذائی تجارت گستران آسان پیشرو نگاشته شده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، تغییر اقلیم پدیده ای است که توسعه پایدار را در ابعاد مختلف زیست محیطی، سلامت انسان، امنیت غذایی، فعالیت های اقتصادی، منابع طبیعی و ساختار های زیربنایی تهدید می کند. بررسی روند زمانی خسارت های ناشی از تغییرات اقلیم نشان می دهد که با رشد اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی شدت این خسارت ها نیز افزایش یافته است. صنعت بیمه نیز به عنوان ناجی بیمه گذاران در مقابل این تغییرات، متأثر از خسارت های ناشی از آن است. بنا به اهمیت موضوع در پژوهش حاضر پس از بررسی وضعیت جهانی خسارت های ناشی ازتغییرات اقلیم، رابطه بلندمدت عوامل مؤثر بر خسارت های بیمه ای ناشی از تغییرات اقلیم در طول دوره 1970-2019 با بهره گیری از الگوی خود رگرسیون برداری با وقفه توزیعی مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که به ترتیب مصرف انرژی های تجدید پذیر در جهان، سطح وسعت جنگل ها، تراکم جمعیت، نرخ شهرنشینی، درجه باز بودن تجاری، تولید ناخالص داخلی، انتشار آلاینده ها و افزایش برداشت آب شیرین، بیشترین تأثیر را بر افزایش خسارت های بیمه ای مرتبط با آب و هوا در بلند مدت داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 152
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران