در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512688 تاریخ : 1399/02/23-11:03:05
,10025,
بی احتیاطی؛ عامل 90 درصدِ تصادفات موتورسواران

بی احتیاطی؛ عامل 90 درصدِ تصادفات موتورسواران

ضرورت برقراری ارتباط و هماهنگی صنعت بیمه با سازمان راهنمایی و رانندگی و تغییر نگرش در آموزش و فرهنگ سازی در استفاده از وسایل نقلیه موتوری، می تواند موجبات کاهش تصادفات و آسیب های وارده بر فرد و جامعه و شرکت های بیمه را فراهم نماید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه؛ گزارش پژوهشی تحت عنوان "تحلیل تصادفات موتورسواران و نقش بیمه در افزایش ایمنی موتورسواران" صبح روز گذشته در پژوهشکده بیمه ارائه شد.
براساس یافته های این گزارش می توان اذعان داشت، یک چهارم از کل تصادفات رانندگی به موتورسواران که آسیب پذیرترین افراد در حوادث جاده ای هستند مربوط می شود. در این بین از جمله دلایلی که تحت عنوان علت قضایی تصادفات وسایل نقلیه موتوری از آن یاد می شود، می توان به بی احتیاطی راکبین اشاره نمود که حدود 90 درصد علل تصادفات را به خود اختصاص داده است. همچنین بی مبالاتی موتورسواران که ناشی از نقض عمدی قوانین توسط آن ها است، با اختصاص سهمی در حدود 8 درصد، علت دوم تصادفات وسایل نقلیه موتوری کشور را به خود اختصاص می دهد.
بر همین اساس، در این گزارش، عوامل مؤثر بر تصادفات موتوری و میزان خسارت وارده بر فرد و شرکت های بیمه مورد بررسی قرار گرفته است و در نهایت پیشنهاداتی برای کاهش تصادفات که به دنبال خود افزایش منفعت اجتماعی را به دنبال دارد، ارائه شده است.
متن کامل این گزارش متعاقبا در قسمت گزارش های پژوهشی وب سایت پژوهشکده بیمه منتشر خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 131
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران