در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517043 تاریخ : 1399/05/11-14:10:37
,1,
بیمه 500هزار خانه روستایی در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه بود

بیمه 500هزار خانه روستایی در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه بود

دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: از آنجایی که بانک قرض الحسنه مهر ایران و ماهیت خدمات آن، کمک رسانی به اقشار متوسط و ضعیف جامعه و توانمندسازی پایدار آن هاست، مأموریت و مسئولیت اجتماعی آن نیز باید در راستای تقویت معیشت اقشار ضعیف جامعه باشد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، وی با اشاره به اقدامات و برنامه های مسئولیت اجتماعی این بانک اظهار کرد: بانک مهر ایران اقدامات شایسته ای را برای توانمندسازی هموطنانمان در مناطق محروم انجام داده که بیمه بازسازی و تجهیز نزدیک به 500 هزار خانه روستایی درمقابل حوادث و بلایای طبیعی یکی از این اقدامات است.

دکتر اکبری بیان داشت: وقوع بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله و خسارت های ناشی از آن در نقاط مختلف کشور تلنگری برای توجه به ضرورت بیمه، به ویژه در مناطق روستایی است.

وی افزود: وقوع زلزله های مختلف مانند زلزله کرمانشاه تجربه تلخی بود تا ضرورت توجه به آینده نگری در مقابل حوادث و بلایای طبیعی برای جبران خسارت های ناشی از آن زیر ذره بین قرار گیرد؛ همچنین وقوع سیل در بیش از 20 استان کشور بار دیگر ضرورت توجه به این امر را به عنوان جایگزینی برای افسوس و رنج بعد از حادثه نشان داد.

مدیرعامل بانک مهر ایران ضمن تأکید بر اهمیت بیمه تصریح کرد: بیمه کالایی اجتماعی محسوب می شود که نقشی مهم و غیر قابل انکار در تسریع و تسهیل جبران خسارت های ناشی از وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله دارد، اما متأسفانه به دلایل مختلف کمتر مورد اقبال عمومی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از آنجایی که بانک مهر ایران و ماهیت خدمات آن، کمک رسانی به اقشار متوسط و ضعیف جامعه و توانمندسازی پایدار آن ها است، مأموریت و مسئولیت اجتماعی آن نیز باید در راستای تقویت معیشت اقشار ضعیف جامعه باشد.

دکتر اکبری افزود: در همین راستا، بانک مهر ایران برای اولین بار در کشور با هدف تسریع و تسهیل جبران خسارت های ناشی از وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله در روستاهای کشور، توجه خود را بر روی بیمه حوادث خانه های روستایی معطوف کرد.

وی خاطرنشان کرد: در جریان بلایای طبیعی، آسیب های وارد شده به افراد، مثل یک کوه عظیم یخی است که قسمت اعظم آن زیر آب قرار دارد و دیده نمی شود؛ بر اساس بررسی های انجام شده به هنگام وقوع یک حادثه مانند سیل و زلزله، دولت و نهادهای وابسته در گام اول به دنبال رفع نیازهای اولیه اقشار آسیب دیده و تأمین سلامت، خوراک، پوشاک و اسکان موقت آن ها است و مسائل مربوط به اقدامات زیرساختی از جمله احداث و بازسازی منازل هموطنان در گام های بعدی قرار می گیرد که معمولاً با وقفه چند ماهه و پس از تأمین مایحتاج ضروری اولیه آسیب دیدگان اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: به همین دلیل بانک مهر ایران با توجه به اینکه بیمه خانه های روستایی به عنوان راهکاری برای مدیریت بحران و مُسکنی برای کاهش دردهای ناشی از حوادث طبیعی است، در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدام به بیمه نزدیک به 500 هزار خانه روستایی 3 استان کمتر برخوردار کشور کرد تا همزمان با گام اول دولت و نهادهای مربوطه برای تأمین مایحتاج مورد نیاز مردم، گام دوم نیز با هدف کاهش آلام و فشارهای روانی ناشی از حادثه همزمان برداشته شود.

مدیرعامل بانک مهر ایران تأکید کرد: در این برنامه، بانک تمام روستاهای استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام را تحت پوشش بیمه حوادث و بلایای طبیعی قرار داده است.

وی افزود: در این طرح، علاوه بر ساختمان مسکونی، اثاث منزل روستاییان نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 188
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران