صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518530 تاریخ : 1399/06/06-12:53:42
,10027,
بیمه سایبری اجرایی می شود

تا پایان امسال:

بیمه سایبری اجرایی می شود

رئیس کل بیمه مرکزی، از اجرایی شدن بیمه سایبری تا پایان سال خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، غلامرضا سلیمانی، گفت: امروزه در سطح جهان داده ها و اطلاعات، ارزش بالایی برای سازمان ها و شرکت ها دارد و حرف اول را در شرکت های مختلف به ویژه نهادهای مالی می زند.

وی افزود: این شرکت ها باید سامانه های نرم افزارهای خوبی داشته باشند و گاهی ممکن است این اطلاعات هک شود و هکرها با دریافت این اطلاعات در برخی بانک ها و موسسات مالی و پولی با نفوذ به سامانه های مالی مبالغ زیادی را جابجا و اختلاس کنند. برای جلوگیری از این نوع کارها و ایجاد امنیت برای سامانه های نرم افزاری موضوعی به نام بیمه سایبری در جهان مطرح شده است.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، شرکت هایی که از این نرم افزارها استفاده می کنند و ممکن است در مقابل هکرها دچار زیان شوند، بیمه می شوند. این بیمه سایبری در کشور ما نیز در حال اجرایی شدن است و آیین نامه های آن در حال تدوین است تا بتوانیم هرچه سریعتر در سال 99 آن را اجرایی کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران