در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512556 تاریخ : 1399/02/21-15:05:26
,10028,
بیمه زنان خانه دار با پرداخت ماهانه 220 هزار تومان

سرپرست تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اعلام کرد:

بیمه زنان خانه دار با پرداخت ماهانه 220 هزار تومان

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: زنان خانه دار و دختران مجرد می توانند با پرداخت 220 هزار تومان در ماه تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و با پرداخت 10 سال نیز بازنشسته شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسین امیری گنجه در حاشیه نشست شورای اداری اداره کل غرب تهران بزرگ افزود: در راستای اجرای اصل 29 قانون اساسی مبنی بر تحت پوشش قرار گرفتن آحاد مردم و جهت حفظ کرامت، امنیت و استقلال مالی؛ بیمه زنان خانه دار به اجرا درآمد.

وی افزود: بیمه زنان خانه دار فرصتی است برای آن دسته از زنان خانه داری که در جایی مشغول به کار نیستند، اما با پرداخت حق بیمه می توانند در دوران میانسالی و کهنسالی از مزایای بازنشستگی و دریافت مستمری برخوردار شوند.

امیری گنجه افزود: در صورت احراز شرایط، مستمری آنها به فرزندانشان نیز تعلق می گیرد. علاوه بر زنان متاهل، زنان مجرد نیز می توانند تحت پوشش بیمه زنان خانه دار قرار گیرند و تمام زنان و دخترانی که بین 18 تا 50 سال سن دارند می توانند از مزایای این بیمه برخوردار شوند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به جمعیت زنان خانه دار در ایران گفت: 62 درصد از زنان کشور خانه دار هستند و جمعیتی نزدیک به 20 میلیون نفر را تشکیل می دهند و بیش از 75 درصد از آنها فاقد بیمه مستقل بوده و تحت پوشش بیمه درمانی همسر خود می باشند.

امیری گنجه در خصوص اینکه چه افرادی مشمول بیمه زنان خانه دار می شوند، گفت: همه زنان خانه داری که کمتر از 50 سال سن دارند، می توانند نسبت به ارائه تقاضا و انعقاد قرارداد به بیمه اقدام نمایند. چناچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از 50 سال باشد، پذیرش درخواست وی منوط به دارا بودن سابقه حق بیمه قبلی معادل مدت مازاد سنی خواهد بود.

وی تاکید کرد: مثلاً فردی در زمان تقاضا دارای 52 سال و 3 ماه سن باشد، در صورتی می تواند از بیمه زنان خانه دار استفاده نماید که 2 سال و 3 ماه سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی را داشته باشد و اگر سابقه بیمه بیش از 10 سال را داشته باشد، بدون شرایط سنی می تواند از بیمه زنان خانه دار استفاده کند. دختران مجرد می ‎توانند از سن 18 سالگی تحت پوشش حمایت های تامین اجتماعی قرار گیرند.

امیری گنجه در خصوص شرایط و نحوه خدمات بیمه زنان خانه دار گفت: متقاضیان می توانند از طرح بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی از قبیل بازنشستگی، ازکارافتادگی، خدمات درمانی و فوت (قبل و پس از بازنشستگی) استفاده نمایند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ تاکید کرد: نوع اول این بیمه نرخ 12 درصد است که از خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی (مستمری بازماندگان) بر مبنای حداقل حقوق یعنی با پرداخت 2 میلیون و 202 هزار و 512 ریال در ماه می باشد. نوع دوم بیمه یادشده نرخ 14 درصد است که متقاضیان بر اساس این نرخ حق بیمه از خدمات بازنشستگی و فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) تنها با پرداخت 2 میلیون و 569 هزار و 598 ریال در ماه از خدمات تامین اجتماعی بهره مند می گردند و نوع سوم 18 درصد است که متقاضیان این نوع بیمه از خدمات بازنشستگی، فوت (قبل و بعد از بازنشستگی) و ازکارافتادگی با پرداخت 3 میلیون و 303 هزار و 769 ریال در ماه بهره مند خواهند شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران