صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518442 تاریخ : 1399/06/04-11:44:36
,10025,
«بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت»، پرداخت سنوات کارکنان را تضمین می کند

معاون فنی بیمه های اشخاص بیمه ملت:

«بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت»، پرداخت سنوات کارکنان را تضمین می کند

چهارم شهریورماه به عنوان روز کارمند نام گذاری شده است. همه ساله در هفته دولت، این روز به منظور تجلیل از کارمندان ارج نهاده می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، با توجه به ماده 24 قانون کار، پرداخت سنوات و مزایای پایان خدمت در زمان خاتمه کار برای کارفرما تکلیف شده است و تمامی کارفرمایان موظف هستند به ازای هر سال کار کارگران و کارمندان، معادل یک ماه آخرین حقوق فرد را به عنوان سنوات به او بپردازند که تعهدی صددرصد برای کارفرمایان به شمار می رود. اما همین طور که از شواهد پیداست، تامین منابع مالی لازم برای انجام این تعهد، از دغدغه های کارفرمایان به شمار می رود؛ اما این مساله نیز بدون راه حل نیست.

معاون فنی بیمه های اشخاص بیمه ملت ضمن گرامی داشت روز کارمند به «بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت» اشاره کرد و گفت: این بیمه نامه پرداخت سنوات کارکنان را تضمین و با پرداخت سود مازاد سرمایه گذاری و تضمین پوشش های خطر فوت و نقص عضو، نگرانی های ناشی از بازخرید، ترک خدمت، بازنشستگی و فوت ناگهانی کارکنان را برای کارفرما کاهش می دهد.

ریحانه جناتی، افزایش حسن رابطه کارفرما و کارکنان را از جمله مزایای بیمه بازخرید سنوات بیمه ملت ذکر کرد و افزود: با توجه به آرامش خاطر فراهم شده در رابطه کارفرما و کارکنان، افزایش بازده کاری در سازمان نیز از دیگر مزایای این بیمه نامه است.

وی در خصوص مزایای بیمه نامه بازخرید سنوات اظهار کرد: بیمه ملت علاوه بر تضمین پرداخت مبالغ بازخرید سنوات کارکنان، سود مشارکت در منافع را نیز برای این بیمه نامه پرداخت می کند.

جناتی، امکان پرداخت مستمری به کارکنان براساس اندوخته سرمایه گذاری (اندوخته سنوات) را از دیگر مزایای بیمه بازخرید سنوات اعلام کرد و گفت: در این بیمه نامه امکان تبدیل سرمایه انتهای دوره به پرداخت به صورت مستمری نیز وجود دارد.

جناتی با تاکید بر این که دارندگان این بیمه نامه در بیمه ملت از مزیت انحصاری استفاده از کارت اعتباری خرید اقساطی برای تامین مایحتاج جاری خود بهره مند خواهند شد؛ اظهار کرد: این بیمه نامه مزایای دیگری چون دریافت غرامت پزشکی امراض خاص را نیز دارد و سازمان ها می توانند این بیمه نامه را برای افراد جدیدالاستخدام هم زمان با شروع سایر مزایای استخدامی تهیه کنند.

معاون فنی بیمه های اشخاص بیمه ملت در همین خصوص ادامه داد: در صورتی که کارفرما خود به دنبال عقد قرارداد با شرکت بیمه نباشد، این امکان برای کارکنان وجود دارد که به صورت خویش فرما نیز با مراجعه به نمایندگان بیمه ملت با خرید بیمه نامه سپرده زندگی نسبت به سرمایه گذاری حق سنوات خود برای بهبود حقوق و مزایای بازنشستگی خود اقدام کنند.

ریحانه جناتی در پایان سخنان خود گفت: با توجه به این که چنین تمهیداتی برای پرداخت سنوات کارکنان اندیشیده شده، بهانه های عدم امکان پرداخت سنوات کارگران به دلایلی چون کاهش سرمایه در گردش سازمان ها و...؛ پذیرفتنی نیست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران