در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512505 تاریخ : 1399/02/19-21:57:11
,10029,
بیماری کشنده ناشناس دستگاه تنفس حدود یک سال پیش در این کشور شیوع یافته است

رسانه های آمریکا:

بیماری کشنده ناشناس دستگاه تنفس حدود یک سال پیش در این کشور شیوع یافته است

طی روزهای اخیر نتیجه تحقیقات، زمان پیدا شدن مبتلایان به کرونا ویروس جدید را جلوتر برده و سازمان جهانی بهداشت از همه کشورها خواسته است اولین موارد ابتلا به کرونا ویروس جدید را شناسایی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، مردم می دانستند که در ژوییه سال 2019 نوعی بیماری کشنده ناشناس دستگاه تنفس در ایالت ویرجینیای آمریکا شیوع یافته بود؛ که این اتفاق بار دیگر توجه مردم را به خود جلب کرده است.

در خبر شرکت رادیویی آمریکا (ایِ بی سی) در ژوییه سال 2019 آمده است: نوعی بیماری کشنده ناشناس دستگاه تنفس در یکی از ناحیه های مسکونی بازنشستگان ایالت ویرجینیا شیوع یافته که 54 نفر به آن مبتلا شده اند.

علایم این بیماری ناشناس بسیار شبیه علائم کرونا ویروس جدید است.

طبق گزارشها، در آن زمان، در ناحیه مسکونی بازنشستگان به نام «بهار سبز» واقع در اسپرینگفیلد ایالت ویرجینیای آمریکا، 54 نفر علایم تنفسی از سرفه تا ذات الریه داشتند و دو تن از آنان جان خود را از دست دادند. علایم مبتلایان به این بیماری ناشناس شامل تب، سرفه، درد تمام بدن، تنگی نفس، گرفتگی صدا و خستگی کل بدن بود.

مقامات بهداشتی محلی گفتند که بیماری تنفسی در میان توده سالمندان که به آسانی به چنین بیماریهایی مبتلاء می شوند، کم نیست اما معمولا در فصل زمستان و فصل شیوع آنفلوانزا است که حدود پنج تا ده بار اتفاق می افتد. اما شیوع بیماری تنفسی ناشناس در ایالت ویرجینیا با گذشته فرق دارد که در ماه ژوییه بروز یافته است. دو قربانی از سالمندان دارای بیماریهای اساسی بوده اند که به علت ذات الریه در بیمارستان بستری شدند. علل دقیق بروز شیوع این بیماری ناشناس هنوز مشخص نیست.

این ناحیه مسکونی بازنشستگان با اعمال اقدامات مناسب خطر احتمال ابتلاء را کاهش داد که تعطیل مرکز بازنشستگان و لغو فعالیتهای جمعی، قرنطینه ساکنان دارای علایم ابتلاء در اطاقها و تقویت امور بهداشتی را شامل می شد.

این ناحیه مسکونی با آزمایشگاه بیولوژیک فورت دیتریک یک ساعت با خودرو فاصله دارد.

طبق گزارش ای بی سی، شیوع بیماری ناشناس در ناحیه مسکونی بازنشستگان آمریکا از 30 ژوئن سال 2019 آغاز شد.

این ناحیه مسکونی با آزمایشگاه بیولوژیک فورت دیتریک که سال گذشته به طور مرموزی بسته شد و در سال جاری دوباره به سرعت باز شده است، تنها یک ساعت با خودرو فاصله دارد.

به گمان برخی این بیماری ناشناس شایع شده در ناحیه مسکونی بازنشستگان «بهار سبز» آمریکا همان کرونا ویروس جدید است؛ اما خبرنگاری که نخستین بار این خبر را گزارش کرد، این را رد کرد و گفت نتیجه آزمایش بخش محلی بهداشت نشان می دهد که ویروس هموفیل (Haemophilus) آنفولوانزا شایع شده بود. به هر حال، تعداد زیادی از کاربران اینترنت پیشنهاد می کنند که از ساکنان آن ناحیه مسکونی آزمایش به عمل آید تا ببینند پادتن کروناویروس جدید دارند یا خیر.

اوت سال 2019، مرکز پیشگیری و مهار بیماریهای آمریکا ناگهان دستور داد که پژوهشکده پزشکی بیماریهای عفونی نیروی زمینی آمریکا واقع در فورت دیتریک به طور موقت تعطیل شود.

بر اساس گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، تحقیقات این پژوهشکده تعطیل شده با برخی عوامل ثالث نیز مرتبط است که دولت آنها را «تهدیدات شدید به سلامت عموم مردم، حیوانات و گیاهان یا محصولات حیوانی و گیاهی» تلقی می کند. مرکز پیشگیری و مهار بیماریهای آمریکا به بهانه «دلایل امنیت ملی»، درخواست برای انتشار اطلاعات دقیق درباره این تصمیم را رد کرد.

10 مارس سال 2020، افرادی از طریق پایگاه اینترنتی ثبت درخواست از کاخ سفید، از دولت آمریکا خواستند علل واقعی تعطیل شدن آزمایشگاه بیولوژیکی فورت دیتریک در ماه اوت سال 2019 را اعلام کند تا مساله احتمال نشت ویروس در این آزمایشگاه روشن شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران