از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 507845 تاریخ : 1398/11/23-17:00:45
,15,
بیش از 95 درصد از اهداف طرح ریزی شده برای پرتاب ماهواره ظفر محقق شد

اطلاعیه شماره 1 سازمان فضایی ایران در خصوص پرتاب ماهواره ظفر؛

بیش از 95 درصد از اهداف طرح ریزی شده برای پرتاب ماهواره ظفر محقق شد

سازمان فضایی ایران در اطلاعیه ای با توصیف فرآیند پرتاب ماهواره ظفر1 اعلام کرد: با توجه به تحقیقاتی بودن فرآیند پرتاب و تحقق بیش از 95 درصد از اهداف طرح ریزی شده، لذا فرآیند پرتاب موفق بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فضایی ایران با انتشار اطلاعیه ای به فرآیند پرتاب ماهواره ظفر 1 و نتایج آن پرداخت.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

ماهواره ظفر با ماهواره‌بر سیمرغ در روز یکشنبه 20 بهمن 1398، ساعت 19:15 از پایگاه پرتاب حضرت امام خمینی (ره) پرتاب شد. بعد از عملکرد موفق مرحله اول و جدایش مطلوب مرحله دوم، ماهواره بر و ماهواره به ارتفاع بیش از 540 کیلومتر با سرعت بیش از 6500 متر بر ثانیه رسید.
‏1) حین پرتاب: ماهواره ظفر به مدت 8 دقیقه، اطلاعات موقعیت خود و سرعت حرکت را ارسال کرد که با کمک سه ایستگاه (یک ایستگاه سیار در پایگاه پرتاب و ایستگاه‌های قشم و بوشهر) دریافت شد.
‏2) عمل جدایش توسط ماهواره تشخیص داده شد و ضمن پیوستگی در ارسال داده‌های موقعیت، داده‌های مانیتورینگ ماهواره شامل داده‌های سلامت تمام تجهیزات، حسگرها، وضعیت باس‌ها و مدیریت مودهای ماهواره به مدت 6 دقیقه و 45 ثانیه، از طریق لینک تله‌متری ماهواره ارسال و در ایستگاه قشم دریافت شد.
‏3) موتور مرحله اول ماهواره‌بر:
مدت زمان کارکرد: 102 ثانیه، سرعت: 2400 متر بر ثانیه، ارتفاع: حدود 85 کیلومتر، عملکرد: موفق
‏4) موتور مرحله دوم:
مدت زمان کارکرد: 373 ثانیه، سرعت: حدود 6500 متر بر ثانیه، ارتفاع: 541 کیلومتر، رفع مشکل حرارتی پرتاب قبلی
مشاهده ایراد در عملکرد سیستم پیشرانش در ثانیه‌های نهایی پرواز و عدم دستیابی به سرعت 7400 متر بر ثانیه
نتیجه) با توجه به تحقیقاتی بودن فرآیند پرتاب و تحقق بیش از 95 درصد از اهداف طرح ریزی شده، لذا فرآیند پرتاب موفق بوده است.
5) ماهواره: ارتباط ماهواره با ایستگاه‌ها به مدت 14 دقیقه و 45 ثانیه و دریافت داده‌های موقعیت، صحت عملکرد تجهیزات و ماهواره
نتیجه) با توجه به عملکرد صحیح ماهواره و تجهیزات آن در شرایط خلا و فضا، ماموریت در این مرحله کاملا موفق بوده و عملا 54 تجهیز از 86 تجهیز، دارای سابقه عملکردی در فضا شدند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 225
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران