صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521725 تاریخ : 1399/07/30-15:29:03
,17,
بیش از 400 هزار نفر قالیباف بیمه می شوند

رییس مرکز ملی فرش ایران:

بیش از 400 هزار نفر قالیباف بیمه می شوند

رییس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد: بیش از 400 هزار قالیباف و فعال حرفه های مرتبط در سراسر کشور در قالب تفاهم نامه همکاری که بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش ایران منعقد شد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرحناز رافع در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: اکنون بیش از دو میلیون نفر فعال مستمر و غیرمستمر در حوزه قالی بافی و حرفه های مرتبط در سراسر کشور مشغول بکارند که نزدیک به 200 هزار نفر از آنان تحت پوشش بیمه قرار دارند.

وی گفت: طبق آمار، افزون بر یک میلیون و 100 هزار نفر فعال مستمر قالی بافی در کشور وجود دارد و مهمترین برنامه حمایتی از جامعه قالی بافی، فرش بافی، جاجیم و گلیم بافی و سایر حرفه های مرتبط، انجام حمایت بیمه ای و ارائه خدمات مرتبط است.
رافع تاکیدکرد: براساس تفاهم نامه امضا شده، ارائه خدمات بیمه اجتماعی مربوط به بازنشستگی، پیری از کارافتادگی کلی و فوت مشمولان مورد توافق قرار گرفته است.
رییس مرکز ملی فرش گفت: این مرکز، اقدام های اجرایی در زمینه شناسایی فعالانی که دارای شناسنامه و کد شناسه فعال در حوزه قالی بافی در سراسر کشور دارند، عملیاتی کرده و اولویت با آن دسته از جاماندگان بیمه ای بوده که تحت پوشش هیچ گونه خدمات بیمه ای در کشور نیستند.

همچنین در مراسم امضای این تفاهم نامه، رییس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت:براساس پیگیری های وزارت تعاون، نهاد ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه پوشش بیمه محرومان و اقشار ضعیف جامعه در دستور کار قرار گرفت و از امروز فرش بافانی که هیچ پوشش بیمه ای نداشتند، تحت پوشش بیمه این صندوق قرار خواهند گرفت.

علی شیرکانی تاکید کرد: بیمه این افراد در سال نخست 100 درصد رایگان است و در این نوع بیمه، قالیبافان سه خدمت اصلی مستمری در دوران بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی را دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: پرداختی بیمه این صندوق به این شیوه است که پنج درصد حق بیمه را فرد و 10 درصد را دولت پرداخت می کرد، اما در این طرح به مدت یکسال 15 درصد حق بیمه روستائیان را دولت پرداخت خواهد کرد و سالیانه یک درصد به مشارکت قالیبافان در پرداخت حق بیمه افزوده می شود تا شرایط حد نصاب فعلی که پنج درصد بیمه شده و 10 درصد کارفرما محقق شود.

مجموع جهانی صادرات فرش دستباف در سال 2019 افزون بر 800 میلیون دلار بوده که سهم ایران 73 میلیون دلار از این رقم ثبت شد.
مطابق آمارها تا پایان خرداد ماه امسال یک میلیون و 200 هزار و 652 نفر قالیباف در کشور فعالیت داشتند و تعداد شاغلان حرفه های وابسته به آن 191 هزار و 545 نفر است.
اکنون 103 مجتمع قالی بافی، پنج هزار و 21 کارگاه متمرکز و غیرمتمرکز، 136 تعاونی روستایی، یک هزار و 923 تعاونی ثبت شده شهری و 40 هزار و 933 واحد صنفی مرتبط با فرش دستباف در سراسر کشور فعالیت می کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران