جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521590 تاریخ : 1399/07/29-10:08:06
,17,
بیش از 3 هزار واحد صنعتی به بهره برداری رسید

وزارت صنعت:

بیش از 3 هزار واحد صنعتی به بهره برداری رسید

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه سه هزار و 55 واحد صنعتی ایجادی و توسعه ای در سراسر کشور افتتاح شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 1.4 درصدی داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، در نیمه نخست امسال 18 هزار و 766 فقره جواز تاسیس صنعتی، صادر شد که از رشد 47 درصدی برخوردار شد.

همچنین صدور 287 هزار و 101 فقره پروانه صنفی، 114 هزار و 905 گواهی امضای الکترونیکی و 16 هزار و 265 فقره نماد اعتماد الکترونیکی در مدت یاد شده، به ترتیب با رشد 58.7 درصدی، 54 درصدی و 194 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است.

علاوه براین در مدت مزبور دو هزار و 289 فقره کارت بازرگانی، 14 فقره پروانه بهره برداری نرم افزار، 146 جواز خدمات فنی و مهندسی، 79 پروانه فنی و مهندسی، هفت فقره جواز تاسیس مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی و سه فقره پروانه پژوهش مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی صادر شد.

صدور گواهی تحقیق و توسعه با 57 فقره و پروانه تحقیق و توسعه با 93 فقره در 6 ماهه ابتدایی امسال نیز به ترتیب با رشد 57 درصدی و 93 درصدی همراه بود.

وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه های این وزارتخانه در سال 99 را در 7 محور اصلی و 40 پروژه عملیاتی تدوین و ابلاغ کرده است.

بخشی از این برنامه ادامه و تکمیل اقدام ها و فعالیت های سال گذشته وزارتخانه است که با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

مهمترین جهت گیری در سال 99 نهضت ساخت داخل، توسعه صادرات، تمرکز بر صنایع پیشران، هدایت سرمایه های مردمی به سوی تولید و.. اعلام شده است.

توسعه ساخت داخل، مدیریت واردات، توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه فناوری و محصولات دانش بنیان، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک از جمله محورهای برنامه های سال 99 است.

پروژه هایی مثل توسعه تجارت الکترونیک و تکمیل زنجیره تولید از موضوع های با اهمیتی است که در سال 99 دنبال می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران