در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510410 تاریخ : 1399/01/19-09:36:15
,17,
بیش از نیمی از تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش شد

در 11 ماهه سال 98

بیش از نیمی از تسهیلات بانکی صرف سرمایه در گردش شد

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) 54.5 درصد از کل تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف اقتصادی صرف سرمایه در گردش شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بر اساس این آمار طی 11 ماهه سال 1398 مجموعا 818 هزار و 600 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت-معدن، مسکن-ساختمان، بازرگانی و خدمات تخصیص یافته که صرف ایجاد، تامین سرمایه در گردش، تعمیر، توسعه، خرید کالای شخصی و خرید مسکن شده است. این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26.1 درصد افزایش داشته است.

البته بیشترین سهم از این تسهیلات، یعنی 54.5 درصد آن، صرف تامین سرمایه در گردش بخش‌های مختلف اقتصادی شده است. مصارف خرید کالای شخصی و ایجاد نیز هر کدام حدود 12 درصد از این تسهیلات را دریافت کردند که حدودا معادل 100 هزار میلیارد تومان است و بیشترین مصرف تسهیلات بانکی بعد از سرمایه در گردش، مربوط به این دو بخش بوده است.

خرید مسکن هم با سهم سه درصدی کمترین مصرف را داشته و 24 هزار و 500 میلیارد تومان صرف این کار شده است.

سهم صنعت چقدر است؟

همچنین آمارها نشان می‌دهد که بیش از 31 درصد از کل این مبلغ یعنی حدود 255 هزار و 300 میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن اختصاص یافته که نسبت به مبلغ تخصیص یافته از سوی بانک‌ها و موسسات اعتباری به این بخش در مدت مشابه سال گذشته 43.7 درصد افزایش یافته است.

از طرف دیگر بیش از 71 درصد از تسهیلات تخصیص یافته به بخش صنعت، یعنی نزدیک به 182 هزار میلیارد تومان از آن صرف تامین سرمایه درگردش واحدها شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران