در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512153 تاریخ : 1399/02/14-16:02:46
,17,
بورس املاک و مسکن به زودی راه  اندازی می شود

دژپسند:

بورس املاک و مسکن به زودی راه اندازی می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بورس املاک و مسکن به زودی راه اندازی می شود، گفت: املاک مازاد دولت را از طریق بورس مستقل املاک واگذار می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، فرهاد دژپسند روز یکشنبه در حاشیه نشست بررسی فرصت های استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تأمین مالی بنگاه ها اعلام کرد: قانون گذار به دولت اجازه داده است امسال 65 هزار میلیارد تومان درآمد از محل واگذاری ها به دست آورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ارزش دارایی های دولت زیاد است و برآوردی که شده بیش از 7000 هزار میلیارد تومان برآورد می شود. اگر 20 درصد دارایی های دولت قابل واگذاری باشد، ارزش آن 1400 هزار میلیارد تومان برآورد می شود که با تجدید ارزیابی این رقم بیشتر هم خواهد بود.

وی درباره اینکه چرا برخلاف سیاست قانون گذار و تأکید رهبر معظم انقلاب دارایی های دولت در قالب صندوق های قابل معامله بورسی عرضه می شود که مدیریت آن در نهایت دست دولت باقی می ماند، گفت: چنانچه در اجازه رهبر معظم انقلاب هم ذکر شده و هم چنین قانون گذار گفته است، با واگذاری سهام شرکت های دولتی از طریق صندوق های قابل معامله بورسی (ETF) برای دوره میان مدت مدیریت این صندوق ها در اختیار دولت خواهد بود.

دژپسند افزود: هم چنین سهام عدالت هم که آزاد می شود، اگر یک باره مدیریت آن به مردم واگذار شود دچار مشکل می شود، بنابراین تا پایان برنامه ششم مدیریت در اختیار دولت است اما اگر کسی یک دهم سهام این صندوق ها را خریداری کند، حق رأی پیدا می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره ورود شرکت های جدید به بورس گفت: امروز از فعالان بخش خصوصی دعوت کردیم که شرکت هایی که قابل ورود به بازار سرمایه هستند، بیایند و پذیرش بگیرند که اکثر مدیران شرکت ها اعلام آمادگی کردند.

دژپسند افزود: علاوه بر شرکت های بخش خصوصی هفته آینده با مدیران شرکت های بزرگ بورسی هم جلسه می گذاریم تا حضور خود در بورس را گسترش دهند. هم چنین دولت برنامه وسیعی برای واگذاری دارایی ها دارد.

وی اضافه کرد: نهادهای عمومی، صندوق های بازنشستگی و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم برنامه هایی برای واگذاری شرکت های خود دارند و از امروز هم اولین صندوق واسطه گری مالی به مردم ارائه می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: در نیمه اول امسال دو صندوق قابل معامله دیگر هم وارد بورس می شوند، هم چنین تعداد زیادی از شرکت های دولتی آماده عرضه در بورس هستند و برخی به مراحل نهایی رسیده اند.

دژپسند افزود: آزاد سازی سهام عدالت ارزش بازار سرمایه را به شدت بالا می برد، برنامه وسیعی برای عرضه اولیه شرکت ها داریم، هم چنین افزایش سهام شناور شرکت ها در دستور کار قرار دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی از مردم درخواست کرد با مطالعه و مشاوره تصمیم بگیرند و از شتاب زدگی برای حضور در بورس خودداری کنند، چون عرضه های اولیه استمرار دارد و اگر سهام یک شرکت مطلوب نبود، مردم آن را خریداری نکنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران