تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311631 تاریخ : 1396/09/28-17:54:13
,22,
به 750 نفر از مالکین چاه های مجاز که اضافه برداشت انجام دادند اخطار داده می شود

به 750 نفر از مالکین چاه های مجاز که اضافه برداشت انجام دادند اخطار داده می شود

بزودی به 750 نفر از مالکین چاه های مجاز در منطقه بهشهر ،گلوگاه و نکا که دارای اضافه برداشت بوده اند و به آبخوان خسارت زده اند اخطار داده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت آب، بزودی به 750 نفر از مالکین چاه های مجاز در منطقه بهشهر ،گلوگاه و نکا که دارای اضافه برداشت بوده اند و به آبخوان خسارت زده اند اخطار داده میشود.

آقای مهندس محمدرضا حاجیان مدیر امور منابع آب بهشهر، نکا و گلوگاه گفت: با توجه به اثرات نامطلوب اضافه برداشت چاه های مجاز از آب زیرزمینی، متاسفانه برخی از بهره برداران در سال های اخیر نسبت به رعایت موارد مندرج در پروانه بهره برداری اقدام نکرده و به خاطر عدم رعایت الگوی کشت و یا مدیریت مصرف موجب خسارت به سفره آب زیرزمینی شدند.

ایشان افزود: همچنین برای حفظ سفره آب زیرزمینی و احیای مجدد آن، علاوه بر شناسایی و انسداد چاه های غیرمجاز و جلوگیری از حفر آن ها، چاه های مجازی که اضافه برداشت می نمایند مورد ارزیابی و نظارت قرار گرفته وافراد خاطی ضمن جبران خسارت و رعایت موارد مندرج در پروانه بهره برداری باید توجه داشته باشند در صورت تداوم این رونددر سال های آتی، پروانه آن ها لغو و مطابق با مقررات قانونی با آن ها برخورد خواهد شد.

شایان ذکر است در استان مازندران حدود نود هزار حلقه چاه مجاز وجود دارد که مالکین آن باید متناسب با میزان بهره برداری که در پروانه آن ها قید شده از آب زیرزمینی استفاده کنند و اضافه برداشت از آب زیرزمینی بر اساس قانون تخلف محسوب می شود. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران