زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490441 تاریخ : 1398/06/13-13:04:37
,17,
به محض تامین بودجه، همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام می‌شود

شریعتمداری:

به محض تامین بودجه، همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان لازم و ضروری است و دولت مکلف به انجام آن است و به محض اینکه بودجه آن توسط سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل پرداخت شود با جدیت اهتمام می‌کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد شریعتمداری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، افزود: از اعتبار 470 هزار میلیارد تومان مصوب بودجه، فقط سه هزار میلیارد تومان برای همسان سازی اختصاص یافته بود که با کاهش میزان بودجه به عدد 380 هزار میلیارد تومان کمتر خواهد بود و به طور متوسط بیشتر از 18 درصد نتوانستیم به همسان سازی حقوق اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: حق با بازنشستگان کشور است و امر همسان سازی لازم و ضروری است.

حساسیت جدی دولت برای حذف یارانه سه دهک‌های درآمدی بالا

وزیر کار در ادامه درباره شناسایی و حذف یارانه سه دهک بالای درآمد، گفت: در قانون بودجه امسال دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک بالاتر شده است یعنی افراد با درآمدهای بالا که نیاز به دریافت یارانه ندارند، حذف شوند.

وی افزود: برای تحقق این هدف آیین نامه اجرایی پیش بینی شده بود که به هیات دولت ارائه و تصویب شد و مقرر شد وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه مسئول تنظیم شناسایی دهک‌های بالا شوند و این اقدام از پایان شهریور انجام شود.

شریعتمداری تاکید کرد: دولت حساسیت جدی دارد که با توجه به شرایط اقتصادی و فشارهایی که در اقشار متوسط و پایین جامعه است ضریب خطا در انتخاب افرادی که مشمول دریافت یارانه نیستند به حداقل ممکن کاهش یابد و فشاری به طبقه متوسط و پایین وارد نشود.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با استفاده از توانایی استانداران، فرمانداران و بخشداران و بانک های اطلاعاتی به گونه‌ای عمل شود تا به تکلیف قانونی عمل کنیم و فشاری به این افراد وارد نشود.

اصلاح بیمه خبرنگاران را پیگیری می‌کنیم

وزیر کار در پایان درباره اصلاح بیمه خبرنگاران گفت: خبرنگاران با توجه به سختی کار مورد توجه نظام بیمه‌ای هستند و ما نیز تلاش می‌کنیم متناسب با نیازهای انجمن صنفی در رفع مشکلات این قشر از جامعه عمل کنیم.

وی افزود: با حضور در جلسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران خواستم مشکلاتی که با توجه به قوانین موجود می توانیم مرتفع کنیم را اعلام کنند.

شریعتمداری در پاسخ به اینکه این اقدامات در دولت یازدهم به سرانجام می‌رسد، گفت که حتما در این دولت انجام می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران