در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520014 تاریخ : 1399/07/01-17:48:37
,5,
به زودی؛ رونمایی از واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول

به زودی؛ رونمایی از واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول

واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به زودی با حضور سرمایه گذاران و نمایندگان شرکت های مختلف به صورت رسمی رونمایی می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول مرکز ماهشهر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با تلاش پژوهشگران و کارشناسان این مرکز به نتیجه رسیده است و در روزهای آینده با حضور بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مدیران عامل تعدادی از هلدینگ های پتروشیمی و نمایندگان چند شرکت صاحب نام کشور رونمایی می شود و سرمایه گذاران با ظرفیت و نحوه فعالیت این واحد آشنا می شوند.

بهزاد محمدی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش با دعوت از سرمایه گذاران برای بازدید از طرح های تولید پروپیلن از متانول، از پیاده سازی دانش فنی فرآیندی و کاتالیست های مصرفی ایرانی در طرح هایGTPP , MTP کشور خبر داد.

واحد نیمه صنعتی تولید پروپیلن از متانول در مرکز پژوهش و فناوری ماهشهر به تازگی عملیاتی شده و آماده بازدید سرمایه گذاران است و همزمان با توسعه دانش فنی MTP دانش فنی تولید همه کاتالیست های مورد نیاز این واحد نیز کسب شده و واحدهای نیمه صنعتی بعضی از این کاتالیست ها نیز در حال بهره برداری هستند.

در برنامه کلان صنعت پتروشیمی، توسعه هوشمند بر اساس طرح های پیشران از مسیر تولید پروپیلن به عنوان یکی از زنجیره های مهم توسعه مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین در ابتدا نیاز است ظرفیت تولید پروپیلن افزایش یابد و سپس توسعه هوشمند صنعت از این مسیر دنبال شود.

با توجه به اینکه کشور با کمبود تولید پروپیلن مواجه است به زودی با اجرای طرح های GTPP , MTP در پارک عسلویه، امیر آباد، اسلام آباد غرب و چند منطقه دیگر ظرفیت این محصول مهم به 4 میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت و در این مسیر شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با بومی سازی دانش تولید متانول به پروپیلن یک دستاورد مهم را رقم زده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران