صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516430 تاریخ : 1399/04/31-17:46:34
,11,
بهره برداری از 4 پروژه ریلی تا پایان سال/ استفاده 100 درصدی از ریل ملی

معاون شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل خبر داد

بهره برداری از 4 پروژه ریلی تا پایان سال/ استفاده 100 درصدی از ریل ملی

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور از بهره برداری چهار پروژه ریلی تاپایان امسال خبر داد و گفت: در این پروژه ها همه سعی مان بر این است که به صورت 100 درصدی از ریل ملی استفاده کنیم که سالانه به حدود 50 هزار تن ریل نیاز داریم.

به گزارش بانک و صنعت، عباس خطیبی اظهار کرد: برای ساخت و بهره برداری از خطوط ریلی چندین پروژه را در اولویت خود قرار دادیم و همه تلاش مان را می کنیم که تا پایان امسال چهار پروژه ریلی خاف - هرات، یزد - اقلید، بوستان آباد - تبریز و رشت - کاسپین را به بهره برداری برسانیم.

وی افزود: چهار پروژه اولویتدار دیگر شامل همدان- سنندج، چابهار- زاهدان، میانه- اردبیل و مبارکه- شهرکرد را برای بهره برداری در سال آینده برنامه ریزی کرده ایم که امیدواریم خط ریلی چابهار- زاهدان تا پیش از پایان دولت به بهره برداری برسد.

خطیبی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که سالانه به چه میزان ریل نیاز داریم و آیا از تولید داخل استفاده می شود یا واردات؟ گفت: نیاز سالانه برای راه اندازی و بهره برداری از پروژه های ریلی حدود 50 هزار تن است که همواره شرکت ساخت جزو پیشگامان استفاده از تولید داخلی بوده و در قرارداد خود با شرکت ذوب آهن این کار تاکنون محقق شده است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: در پروژه های ریلی تعریف شده به گونه ای برنامه ریزی کردیم که به صورت 100 درصدی از ریل ملی استفاده کنیم که به عنوان مثال می توان به ریل گذاری در خطوط ریلی میانه - اردبیل به طول 14 کیلومتر، بوستان آباد- تبریز به طول 12 کیلومتر، همدان - سنندج به طول هشت کیلومتر و چابهار - زاهدان که به تازگی ریل گذاری آن شروع شده اشاره کرد اما همه متولیان امر در کشور باید در این زمینه همراهی کنند تا بتواند در تولید و استفاده از ریل ملی به خودکفایی برسند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران