صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516989 تاریخ : 1399/05/09-16:02:05
,17,
بهره برداری از 38 طرح صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی

سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

بهره برداری از 38 طرح صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری 20 هزار میلیارد تومانی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا هفته هشتم پویش ملی "تولید، تداوم امید" مجموعا 38 طرح صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری بیش از 20 هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی مستقیم برای 6 هزار نفر به بهره برداری رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت، حسین مدرس خیابانی در مراسم بهره برداری 5 طرح صنعتی، معدنی و لجستیکی که با دستور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور انجام شد، افزود: امروز نیز در قالب هفته هشتم این طرح ها با سرمایه گذاری بیش از 5 هزار و 600 میلیارد تومان برای 1700 نفر مستقیما اشتغالزایی شده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا علاوه بر طرح آرین شیمی که در بهشهر استان مازندران و در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به بهره برداری رسید، طرح های تولید فولاد در استان خوزستان که با فناوری های خاص راه اندازی شده که فقط 3 شرکت در سطح دنیا با این تکنولوژی در حال فعالیت هستند، طرح کربنات سدیم و دو طرح سیلوی گندم در استان فارس با ظرفیت 70 هزار تن در شهرستان های اقلید و داراب افتتاح می شوند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: در بخش سیلو سازی پیش از انقلاب اسلامی فقط 700 هزار تن ظرفیت ذخیره سازی گندم در کشور وجود داشت که امروز این ظرفیت به بیش از 22 میلیون تن رسیده است.

مدرس خیابانی ادامه داد: 17.5 میلیون تن از این ظرفیت، مربوط به سیلوهای استاندارد بلند و چهار و نیم میلیون تن انبارهای ذخیره گندم هستند.

مدرس خیابانی گفت: از مجموع 22 میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی گندم بالغ بر 4 میلیون و 600 هزار تن سیلو در دولت یازدهم و دوازدهم، عموماً توسط بخش خصوصی و احداث شده است.

وی در خصوص طرح آرین شیمی توضیح داد: این طرح ایجادی با ظرفیت 300 هزار متر مکعب تولید تخته ام دی اف با سرمایه گذاری بیش از 900 میلیارد تومان احداث شده است.

مدرس خیابانی ادامه داد: همین شرکت هفته گذشته طرحی مشابه با این طرح را در استان گیلان به بهره برداری رساند که در مجموع 600 هزار مترمکعب به ظرفیت تولید تخته ام دی اف کشور افزوده شده و حدود 25 درصد تولید این محصول در کشور رشد داشته است.

وی تصریح کرد: هم اکنون ظرفیت تولید ام دی اف به حدود 2 میلیون و 200 هزار مترمکعب در کشور رسیده و با بهره برداری از این دو طرح علاوه بر تحقق جهش تولید، کشور به خودکفایی رسیده است.

وی با اشاره به برنامه روز گذشته خود در افتتاح دو طرح توسعه ای شرکت های ساوین تاب و کاله مازندران گفت: این دو طرح نیز مجموعاً با سرمایه گذاری بیش از 430 میلیارد تومان در این استان به بهره برداری رسیده اند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خروجی نخست برنامه های افتتاح و بهره برداری طرح های صنعتی کشور اشتغالزایی پایدار و ایجاد رونق صنعتی و همچنین تحول در فرهنگ اقتصادی منطقه است.

مدرس خیابانی با اشاره به برنامه های ویژه برای توسعه بندر امیرآباد و ایجاد زیرساخت های تجاری در این منطقه، از آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی بهشهر با حدود هزار هکتار وسعت خبر داد.

وی افزود: این شهرک با وسعتی حدود 50 درصد شهرک های صنعتی حال حاضر استان مازندران، می تواند تحول بزرگی را در این استان ایجاد کند.

مدرس خیابانی اعلام کرد: فاز نخست این شهرک با 220 هکتار وسعت تا فروردین ماه عملیاتی شده و استقرار واحدها صنعتی در آن آغاز می شود.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اهمیت افتتاح طرح های ام دی اف در مازندران و گیلان گفت: این طرح ها در پر کردن ظرفیت خالی این صنعت، تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ظرفیت های صادراتی موثر خواهند بود و در عمل می تواند به پتانسیل های تجاری استان مازندران کمک بیشتری نماید.

وی با اشاره به دستور ویژه رئیس جمهور برای فعال سازی ظرفیت های تجاری استان های شمالی گفت: با نگاه به توسعه مراودات تجاری با کشورهای CIS و شمال دریای خزر توجه ویژه ای به توسعه زیرساخت های تجاری در استانهای شمالی در حال انجام است.

مدرس خیابانی در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: امسال برای افتتاح واحدهای فولادی و افزایش 26 میلیون تنی زنجیره فولاد برنامه ریزی شده که طی همین مدت و از ابتدای سال تاکنون بیش از 16 میلیون طرح افتتاح و در مدار تولید قرار گرفته است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان تصریح کرد: هم اکنون بیش از 4000 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد در حال تکمیل و راه اندازی هستند که تا پایان دولت دوازدهم شرایط بهره برداری آنها حتماً مهیا خواهد شد.



ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران