در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515736 تاریخ : 1399/04/21-12:14:39
,17,
بهره برداری از 25 طرح با مجموع سرمایه گذاری بیش از 128 هزار میلیارد ریال

در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید"

بهره برداری از 25 طرح با مجموع سرمایه گذاری بیش از 128 هزار میلیارد ریال

وزارت صنعت، معدن و تجارت در 5 هفته از برگزاری پویش هفتگی "تولید، تداوم امید" تاکنون 25 طرح را در 7 استان کشور با مجموع سرمایه گذاری 128 هزار و 460 میلیارد ریال و اشتغالزایی 3 هزار و 170 نفر به بهره برداری رسانده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، پویش هفتگی "تولید، تداوم امید" با هدف افتتاح طرح های مهم و ملی با سرمایه گذاری و اشتغال بالا تا پایان دولت تدبیر و امید با حضور مقامات کشوری در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است.

تاکنون پنج هفته از این پویش برگزار شده است و افتتاح طرح های هفته اول و پنجم پویش با دستور رییس جمهور به صورت ویدیوکنفرانسی و حضور سرپرست وزارت صمت به نمایندگی در محل یکی از این طرح ها و بهره برداری از طرح ها در سایر هفته های پویش با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونان این وزارتخانه انجام شده است.

در این راستا در هفته اول پویش 22 خرداد ماه 3 طرح با مجموع سرمایه گذاری 42 هزار و 860 میلیارد ریال و اشتغال 970 نفر در 2 استان خراسان رضوی و اصفهان با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی و حضور حسین مدرس خیابانی «سرپرست وزارت صمت» در محل یکی از طرح ها مورد بهره برداری قرار گرفته است.

همچنین در هفته دوم پویش در 29 خرداد ماه سه طرح با مجموع سرمایه گذاری 14 هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی 249 نفر در استان اصفهان با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد بهره برداری قرار گرفت.

در ادامه این پویش هفتگی نیز در استان های اردبیل و خوزستان روز پنجم تیرماه 9 طرح با مجموع سرمایه گذاری 2500 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 283 به بهره برداری رسید.

همچنین در هفته چهارم پویش تولید، تداوم امید در 12 تیرماه در 2 استان قم و اصفهان 5 طرح با حضور سرپرست وزارت صمت و با مجموع سرمایه گذاری 10 هزار و 300 میلیارد ریال و اشتغالزایی 464 نفر به افتتاح شد.

در هفته پنجم پویش (پنج شنبه گذشته) 19 تیرماه نیز 5 طرح در 3 استان سیستان و بلوچستان، فارس و اصفهان با مجموع سرمایه گذاری 58 هزار و 800 میلیارد ریال و اشتغالزایی 1204 نفر با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور مورد بهره برداری قرار گرفت که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در محل یکی از طرح ها در شرکت بافت بلوچ در ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان حضور یافت.

در مجموع تاکنون 25 طرح در 7 استان کشور با مجموع سرمایه گذاری 128 هزار و 460 میلیارد ریال و اشتغالزایی 3170 نفر مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در همین راستا بهره برداری از 200 طرح با مجموع سرمایه گذاری 170 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی 40 هزار نفر را از ابتدای امسال تا پایان سال در دستور کار خود قرار داده است که تاکنون این طرح ها در 5 هفته افتتاح شده است و همچنان تداوم دارد.

تامین نیاز داخل و کاهش واردات، تکمیل زنجیره ارزش، افزایش صادرات غیرنفتی، توسعه مناطق کمتر برخوردار و استفاده از فناوری های نوین از اهداف این برنامه می باشد.

توزیع بخش های مهم سرمایه گذاری این 200 طرح نیز به صورت 42 درصد صنایع معدنی، 15 درصد صنایع شیمیایی و پتروشیمی، 13 درصد حوزه خودرو، ماشین سازی و تجهیزات، 11 درصد امور زیربنایی و زیرساختهای بخش صنعت و معدن و 8 درصد صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی می باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران