جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522320 تاریخ : 1399/08/14-12:10:50
,17,25,
بهره برداری از فاز نخست مگاپروژه انتقال آب از خلیج فارس با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت

مدیرعامل شرکت مس خبر داد

بهره برداری از فاز نخست مگاپروژه انتقال آب از خلیج فارس با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت

دکتر اردشیر سعدمحمدی گفت: فاز نخست «مگاپروژه انتقال آب از خلیج فارس» به فلات مرکزی ایران، پنجشنبه 15 آبان ماه جاری با فرمان رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود. به گفته سعدمحمدی با بهره برداری از فاز نخست این طرح، ظرف سه ماه آینده آب به مجتمع مس سرچشمه نیز خواهد رسید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت ملی صنایع مس ایران،سعدمحمدی با بیان این که با تأمین مالی به موقع، مناسب و سریع؛ مدول اول آب شیرین کن در بندرعباس با ظرفیت تولید 200 هزار مترمکعب آب نمک زدایی شده راه اندازی شد، افزود: با تکیه بر توان داخلی هم اکنون شاهد رسیدن آب تولیدی آب شیرین کن به منطقه گل گهر سیرجان هستیم.
سعد محمدی تصریح کرد: کلیه هزینه های پروژه در مرحله شیرین سازی و خط انتقال از سوی شرکت مس، چادر ملو و گل گهر تأمین مالی شده است.
مدیرعامل شرکت مس گفت: با توجه به وجود ذخایر بزرگ معدنی مس در استان کرمان که نتایج اکتشافی جدید تأییدکننده این موضوع است با انتقال آب خلیج فارس عملاً یکی از موانع گسترش تولید که کمبود منابع آبی در این استان می باشد، برطرف شده و زمینه هر چه بیشتر توسعه، اشتغال زایی و جهش تولید را فراهم خواهد آورد.
سعدمحمدی تأکید کرد: این پروژه عملاً مصداق واقعی خودباوری ملی و شعار «ما می توانیم» است. طراحی، اجرا و راه اندازی آن به صورت صد در صد در داخل به کمک کارشناسان و متخصصین داخلی در دوره ای که کشورمان در معرض سخت ترین موانع اقتصادی بین المللی قرار داشت، انجام شد.
گفتنی است، شرکت ملی صنایع مس ایران به همراه شرکت سنگ آهن گل گهر و شرکت معدنی چادرملو به منظور تأمین آب مورد نیاز طرح های توسعه خود اجرای طرح نمک زدایی، انتقال و توزیع حدود 132 میلیون مترمکعب آب در سال از خلیج فارس را در دستور کار خود قرار داده اند که از این میزان 40 میلیون متر مکعب سهمیه شرکت ملی صنایع مس ایران می باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران