صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521038 تاریخ : 1399/07/19-16:52:04
,10025,
بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی

بررسی نسبت خسارت 15 شرکت بیمه؛

بهترین عملکرد بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی

محاسبه نسبت خسارت 15 شرکت بیمه در نیمه نخست سال جاری نشان می دهد میانگین نسبت خسارت این شرکت ها 46 درصد است و بیمه پاسارگاد با نسبت خسارت 21 درصدی بهترین عملکرد را داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه پاسارگاد، نسبت خسارت، یکی از اصلی ترین معیار های ارزیابی شرکت های بیمه به شمار می رود که نشان می دهد این شرکت ها چه میزان از حق بیمه دریافتی خود طی یک دوره را به عنوان خسارت پرداخت کرده اند.

براساس آخرین گزارش از فعالیت ماهیانه 15 شرکت بیمه خصوصی منتهی به پایان شهریور ماه سال جاری ، این شرکت ها در طول این دوره شش ماهه در مجموع 19 هزار 661 میلیارد تومان حق بیمه صادر کردند و در مقابل 9 هزار 117 میلیارد تومان خسارت پرداخت کردند، محاسبه میانگین نسبت خسارت این شرکت ها نشان می دهد این شرکت ها بطور میانگین 46.37 درصد از حق بیمه صادره خود را به عنوان خسارت پراخت کردند.

بر همین اساس بهترین عملکرد در طی این دوره زمانی را سه شرکت بیمه پاسارگاد، تجارت نو و اتکایی ایرانیان داشته اند و نسبت خسارت این سه شرکت به ترتیب 21.86 درصد ، 23.40 درصد و 30.76 درصد است و ضعیف ترین عملکرد را بیمه دانا با نسبت خسارت 66.61 درصد داشته است.

مبالغ به میلیارد تومان است

بیمه پاسارگاد علاوه برکسب بهترین نسبت خسارت ،در دو فصل نخست سال جاری توانست تراز عملیاتی مثبت یک هزار و 633 میلیارد تومان را ثبت کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته شاهد رشد 53 درصدی معادل 563 میلیارد تومان بود.

برهمین اساس این شرکت بیمه توانست در طول شش ماه نخست سال جاری دو هزار و 90 میلیارد تومان حق بیمه تولید کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته بیش از 48 درصد رشد داشته است و همچنین در این دوره زمانی 457 میلیارد تومان خسارت بیمه گذاران ، این شرکت را جبران کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 35 درصد افزایش داشته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 149
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران