جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516452 تاریخ : 1399/05/01-10:22:14
,8,
بهترین شکل واگذاری سرخابی ها فرابورس است

امیررضا خادم:

بهترین شکل واگذاری سرخابی ها فرابورس است

معاون حقوقی پارلمانی سابق وزارت ورزش و جوانان ، واگذاری باشگاه استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس را اتفاقی خوبی ارزیابی کرد و گفت: برخی ها به دلیل علاقه شان، ماهیانه به استقلال و پرسپولیس کمک مالی می کردند اما از این پس می توانند سهم خریده و سهامدار باشگاه ها شوند.

به گزارش بانک و صنعت، امیر رضا خادم در برنامه تلویزیونی "سلام صبح به خیر شبکه سه سیما " اظهار داشت: صحبت کردن من درباره این موضوع به جلساتی برمی گردد که در سال های 93 یا 94 برای واگذاری دو باشگاه به شکل قطعی و عملی برگزار شد. در آن زمان تمام کارها را برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس انجام دادیم و در سه نوبت هم مزایده برگزار شد. در نهایت آنچه سبب شد این بحث به سرانجام نرسد، اهلیت خریداران دو باشگاه بود. استقلال که خریداری نداشت و صلاحیت افرادی که متقاضی خرید پرسپولیس بودند هم تایید نشد.

وی افزود: دولت هم به بحث ورود کرد و با توجه به اینکه در بحث فرهنگی اصل 44 سازوکار مشخصی برای نحوه واگذاری تعیین نشده بود این موضوع متوقف ماند. پس از گذشت 2-3 سال، از سال گذشته با همراهی نمایندگان محترم در مجلس قبلی مقرر شد فرآیند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از طریق بورس و فرابورس در سال 98 آغاز شود.

واگذاری سرخابی ها به فرد حقیقی و حقوقی شدنی نیست

معاون حقوقی پارلمانی سابق وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس باید در سال 98 به سرانجام می رسید اما اتفاقی رخ نداد و امیدواریم در سال جاری باشگاه ها واگذار شوند. فکر می کنم با رویکردی که دولت در حوزه بورس دارد و در صدد است شرکت های دولتی را وارد بورس کند، شرایط برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس فراهم است. به نظر من هم بهترین شکل واگذاری باشگاه ها هم همین راه است. واگذاری کامل دو باشگاه به یک نفر چه حقوقی و چه حقیقی نه شدنی است و نه شرایطش فراهم است.

خادم ادامه داد: شاید اقشاری مانند گروه های خودروسازی که شرایط مالی و چارچوب مشخصی برای خصوصی سازی دارند بتوان به اشخاص حقیقی یا حقوقی واگذار کرد اما امروز آنچه در بحث واگذاری سرخابی ها مطرح است همین بحث فرابورس است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران