سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم بانک سینا - اعتماد شما سرمایه ماست بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 351950 تاریخ : 1397/04/16-16:54:13
,17,11,14,
بنادر گز و ترکمن آماده ارائه خدمات گردشگری دریایی به مسافران/ سازمان بنادر آماده برون سپاری ساخت اسکله بندر

رئیس اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان:

بنادر گز و ترکمن آماده ارائه خدمات گردشگری دریایی به مسافران/ سازمان بنادر آماده برون سپاری ساخت اسکله بندر "سبز خزری"

رئیس اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان با تاکید بر مزیت بالای شرق دریای خزر به منظور توسعه فعالیت های گردشگری دریایی، گفت: سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند به دلیل وجود دو جزیره آشوراده و میان کاله در این منطقه به بهترین شکل در حوزه گردشگری دریایی ورود کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، اله یار اسعدی با اشاره به اینکه استان گلستان دارای 131 کیلومتر نوار ساحلی است، اظهار کرد: بنادر گز و ترکمن از جمله بنادر تفریحی و توریستی به شمار می روند و به مسافران داخلی و خارجی خدمات گردشگری ارائه می کنند.

وی ادامه داد: دو بندر گز و ترکن با دریای خزر 12 کیلومتر فاصله دارند و این درحالی است که بندر سبز خزری در منطقه گمیشان مستعد ساخت بندری است که مستقیما به دریایی خزر متصل شود.  

رئیس اداره بنادر و دریانوردی استان گلستان با بیان اینکه بر اساس مکان یابی صورت گرفته در سال 1393 و انجام فاز 1 مطالعات، امکان برون سپاری ساخت اسکله در بنادر شمالی وجود دارد، گفت: در حال حاضر سازمان بنادر و دریانوردی آماده است تا برون سپاری ساخت اسکله بندر سبز خزری را به منظور گردشگری دریایی در دستور کار قرار دهد.

اسعدی ادامه داد: در شرق دریای خزر با توجه به وجود جزیره آشوراده و میان کاله قابلیت ایجاد پروژه های بسیار مناسب گردشگری دریایی وجود دارد و باید بهره برداری از این مزیت مدنظر قرار گیرد.

 

وی همچنین در مورد آخرین وضعیت ایجاد بندر خصوصی-تجاری-سوختی خواجه نفس، خاطرنشان کرد: از طریق این بندر کشتی های تجاری و نفتی امکان پهلوگیری دارند. قرار بر این است که این بندر پس از تمدید مجوز کار خود را آغاز کند و درحال حاضر پرونده آن در بخش صدور مجوزهای سازمان بنادر و دریانوردی در حال بررسی و پیگیری است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 226
تاریخ رو چک نکن؛ چک رو نقد کن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه