سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 316785 تاریخ : 1396/12/18-18:38:58
,15,
بلاک چین چگونه بر صنعت بیمه تأثیر می گذارد ؟

بلاک چین چگونه بر صنعت بیمه تأثیر می گذارد ؟

بیمه یکی از قدیمی‌ترین صنایع است که به عنوان سردمدار صنایع درحال توسعه کشورهای جهان مدرن شناخته می‌شود.

بانک و صنعت، در حالیکه صنعت بیمه کنونی که ما می‌شناسیم، از سال 1347 میلادی با نام قرارداد بیمه به وجود آمد، روش‌های پرخطر و مطمئن موجود در انتقال پول و سرمایه توسط چینیان در هزاره سوم پس از میلاد شناسایی شد . 

موضوعی که توانسته صنعت بیمه را در طول چند سده اخیر به خوبی توصیف کند، توانایی آن برای وفق دادن خود با تکنولوژی دنیای مدرن است. از قراردادهای مکتوب بر روی کاغذ گرفته تا قراردادهای اینترنتی صنعت بیمه به سرعت در حال تغییر است.

بلاک چین جدیدترین برگ برنده دنیای تکنولوژی است که پا به عرصه ظهور گذاشته و بسیاری معتقدند استفاده از بلاک چین میتواند با توزیع کردن وظایف در دفاتر کوچک بیمه، باعث بهبود اداره شرکت‌های بیمه شود.

تحقیقی از موسسه حقوقی کندیز(Kennedys)  به اثرات احتمالی بلاک چین بر صنعت بیمه پرداخته است؛ موسسه معتقد است تکنولوژی توانایی از بین بردن مشکلات اساسی‌ای که باعث بی‌اعتمادی میان شرکت‌ها در بازار بیمه شده‌اند را دارد. 

 

چالش‌ها و مخاطرات بلاک چین:

گزارش موسسه حقوقی کندیز به تعدادی مشکل و مانع نیز اشاره می‌کند که ممکن است به تجارت‌هایی که در حال سازگار کردن خود با تکنولوژی هستند آسیب وارد کند. خطر اصلی پایداری کدی است که تکنولوژی را پشتیبانی می‌کند. به عبارت دیگر مشکل سنگ بنای تکنولوژی است.

مشکلاتی که در کد وجود دارد می‌تواند به وسیله ی افرادی که به دنبال نقطه ضعف در سیستم هستند هک شود و بازسازی سیستم هزینه بر خواهد بود.

مشکلات دیگری که در تحقیق به آن‌ها اشاره شده عبارتند از:

بلاک چین نیازمند حافظه کامپیوتری وسیعی است که بسیار فراتر از حافظه‌های دستگاه‌های هوشمند می‌باشد. همچنین این سیستم از کمبود استانداردادهای وفق دادن با تکنولوژی رنج می برد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 209
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه