در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512269 تاریخ : 1399/02/16-11:29:23
,10028,
بقاع متبرکه 132 شهر بازگشایی شد

مدیرکل بقاع متبرکه سازمان اوقاف:

بقاع متبرکه 132 شهر بازگشایی شد

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از بازگشایی درهای بقاع متبرکه 132 شهر به روی مردم خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حجت الاسلام والمسلمین محمد نوروزپور افزود: درهای بقاع متبرکه که از حدود دو ماه گذشته با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به روی مردم بسته شده بود، در پی اعلام وضعیت کم خطر بودن شهرهای یاد شده، فعالیت مجدد اینگونه اماکن با رعایت پروتکل های بهداشت جهانی از سر گرفته شد.

وی با اشاره به اعلام ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا مبنی بر کم خطر بودن 132 شهر کشور، تصمیم بر بازگشایی مجدد بقاع متبرکه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی گرفته شد، افزود: بر همین اساس مردم می توانند با رعایت فاصله اجتماعی و مسائل بهداشتی در بقاع متبرکه اعلام شده حضور پیدا کنند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: مراجعه کنندگان باید برای انجام فریضه نماز از مهر و جانماز شخصی استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه مراجعه کنندگان برای قرائت قرآن و دعا باید کتاب های شخصی را به همراه خود داشته باشند، افزود: با توجه به هماهنگی های لازم با شبکه بهداشت و درمان به هنگام ورود مراجعه کنندگان به بقاع متبرکه تست سلامت از آنان گرفته خواهد شد و در صورت مشکوک بودن فرد مراجعه کننده به هر یک از علائم ویروس کرونا از ورود او جلوگیری شده و به مراکز درمانی معرفی خواهد شد.

نوروزپور تصریح کرد: همچنین با توجه به هماهنگی های لازم با شبکه بهداشت و درمان ایستگاه های سلامت برای غربالگری مراجعه کنندگان بیمار احتمالی در بقاع متبرکه دایر خواهد شد.

وی با بیان اینکه 8700 بقاع متبرکه در کشور وجود دارد، گفت: برگزاری آیین های مذهبی در شهرهای دارای وضعیت قرمز از نظر آلودگی به ویروس کرونا، از طریق شبکه های استانی و فضای مجازی به انجام خواهد رسید.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بهترین کنترل کننده ویروس کرونا خود افراد هستند، افزود: بازگشایی بسیاری از مشاغل و بازگشایی اماکن مذهبی 132 شهر اعلام شده به معنای بی خطری نیست بلکه به معنای کم خطر بودن این شهرها است و مردم باید همچنان رعایت مسائل بهداشتی را جدی بگیرند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران