تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518144 تاریخ : 1399/05/29-13:45:53
,11,10028,
بعد از 58 روز حق مسکن در دولت تصویب شد/ لزوم واریز معوقات

بعد از 58 روز حق مسکن در دولت تصویب شد/ لزوم واریز معوقات

حق مسکن کارگران بعد از گذشت 58 روز از ارسال «نامه فوری وزیر کار» بالاخره به تصویب هیئت دولت رسید.

به گزارش بانک و صنعت،در جلسه 17 خرداد ماه شورای عالی کار مصوب شد حق مسکن کارگران از 100 هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یابد اما با توجه به اینکه دولت نیز باید این افزایش را تصویب می کرد در پایان جلسه مذکور شورای عالی کار، وزیر کار وعده داد که حق مسکن 300 هزار تومانی نهایتاً تا پایان تیرماه در دولت تصویب شود.

31 خرداد ماه وزیر کار در نامه ای مصوبه شورای عالی کار را به هیئت وزیران ارسال و درخواست کرد این موضوع با قید دو فوریت در دستور کار قرار گرفته و تصویب شود.

با این حال پس از گذشت 51 روز از ارسال نامه شریعتمداری به دولت، افزایش حق مسکن کارگران هفته گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید.

اگرچه با توجه به اینکه فیش های حقوقی معمولاً تا پیش از 25 هر ماه بسته می شود، انتظار می رفت دولت در روز چهارشنبه هفته گذشته و یا روز یکشنبه هفته جاری حق مسکن کارگران را تصویب کند تا این مؤلفه در حقوق مرداد ماه کارگران اعمال شود، اما آنطور که محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ساعتی قبل خبر داد، افزایش حق مسکن کارگران بعد از گذشت 58 روز از ارسال «نامه فوری وزیر» و در جلسه صبح امروز دولت به تصویب رسیده است.

58 روز پیش در نامه ارسالی شریعتمداری به دولت ذکر شده بود، حق مسکن 300 هزار تومانی از فیش حقوق تیر ماه کارگران قابل اعمال است و بنابراین با توجه به تصویب دیرهنگام و واریز حقوق تیر و مردادماه، کارفرماها باید معوقه 400 هزار تومانی تیر و مرداد (به ازای هر ماه 200 هزار تومان) را در حقوق شهریور ماه کارگران خود اعمال کنند.

البته هنوز جزئیاتی از مصوبه دولت در مورد حق مسکن منتشر نشده و باید منتظر خروج متن تصویبی دولت باشیم تا مشخص شود حق مسکن از چه ماهی باید در حقوق کارگران اعمال شود و باید امیدوار بود حداقل در این زمینه، وعده دولت نقض نشود و موعد اعمال، همان تیرماه باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 178
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران