در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519052 تاریخ : 1399/06/17-10:16:13
,10028,10031,
بسته ماندن مدارس خطر ابتلای دانش آموزان به کرونا را کاهش نمی دهد

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد

بسته ماندن مدارس خطر ابتلای دانش آموزان به کرونا را کاهش نمی دهد

حاجی میرزایی گفت: شواهد کافی برای آنکه نشان دهد بسته ماندن مدارس توانسته باشد خطر ابتلا دانش آموزان را کاهش دهد در دست نیست.

به گزارش بانک و صنعت، محسن حاجی میرزایی در نشستی با حضور شورای معاونین، مدیران کل استانی و روسای 760 منطقه آموزشی کشور که به صورت ویدئو کنفرانس و در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش های مدیران و معلمان در آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: یکی از افتخارات من این است که مدیران آموزشی و معلمان مدارس در استان و مناطق، افراد با مسئولیتی هستند. قطعاً بدون تلاش مدیران نمی توانیم این سال را به خوبی و موفقیت به پایان برسانیم. مدیران آموزشی در مناطق توانستند با حضور ذهن، آگاهی و توجه کامل روز اول از سال جدید را ساماندهی کنند.

حاجی میرزایی با اشاره به اصل آموزش وپرورش برای آموزش حضوری در مدارس، تصریح کرد: از دومین ماه تابستان سه سناریوی پیش بینی شده برای آموزش در سال تحصیلی جدید را با توجه به وضعیت سفید، زرد و قرمز استان ها به وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده بودیم ولی درنهایت با توجه به مسائل مطرح شده و پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، تصمیم بر آموزش حضوری دانش آموزان در سال تحصیلی جدید گرفتیم.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه سخت گیرانه ترین پروتکل ارسالی از سوی وزارت بهداشت بر فاصله یک متری دانش آموزان و کنترل تعداد آن ها با توجه به ابعاد و مساحت کلاس تأکید دارد، گفت: شرایطی که در سخت گیرانه ترین پروتکل ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا ذکر شده بود دقیقاً همان شرایطی بود که ما برای سناریوی آموزشی در مناطق زرد پیشنهاد داده بودیم. بنابراین تأکید اصلی آموزش را بر آموزش حضوری قراردادیم.

خانواده ها نگران هستند و مدیران وظیفه دارند برای رفع نگرانی خانواده ها با آن ها مدارا کنند

وی با اشاره به اینکه فضای جامعه با آنچه در رسانه هست، تفاوت دارد، گفت: مطلع هستیم که خانواده ها نگران هستند و مدیران وظیفه دارند برای رفع نگرانی خانواده ها با آن ها مدارا کنند.

حاجی میرزایی افزود: اگر هر دانش آموزی در مدرسه به هر دلیلی حضور نداشت، مدیر مدرسه موظف است بادانش آموز تماس گرفته و در خصوص عدم حضور او و برنامه درسی صحبت کند. باید از نگرانی خانواده برای حضور فرزندانشان در مدرسه بکاهیم با آن ها مدارا کنیم و به خانواده فرصت بدهیم که با حضور در مدرسه و اطمینان از رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در مدارس راحت و آسوده تصمیم گیری کنند.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تأکید بر اینکه هیچ سازمانی به اندازه وزارت آموزش وپرورش در اجرای پروتکل ها دقیق نبوده و در وزارت کشور هم این موضوع اعلام شده است، تصریح کرد: ما ضامن اجرای پروتکل های بهداشتی در مدارس هستیم و موظفیم در این مورد هر هفته و به صورت مستمر در ستاد ملی کرونا گزارش دهیم به همین دلیل انتظار همکاران و مدیران استانی به گونه ای تدبیر کنند که گزارش ها حاکی از رعایت کامل پروتکل باشد.

وی گفت: رمز موفقیت جدیت، انضباط و ارتباط در کار است. مهم است که قادر باشیم منظم فکر کنیم و ارتباطات را طوری بگیریم که توجه جدی به همه امور داشته باشیم.

وزیر آموزش وپرورش افزود: از اعضای شورای معاونین و مدیران کل و مسئولان مناطق تقاضا دارم بازدیدهای سرزده و واقعی داشته باشند و بدون هماهنگی به مدارس بروند تا از طرف مدیران مدارس دقت نظر فراهم آید.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه می توانیم با استفاده از فضای رسانه و با گفتگو و مدارا، نگرانی خانواده ها را کم کنیم و آن ها را به آرامش نسبی برسانیم، گفت: باید به نگرانی خانواده ها رسمیت بدهیم. مهم این است که دانش آموزان آموزش ببینند و اصل را هم بر آموزش حضوری قراردادیم و خانواده ها برای دانش آموز برنامه داشته باشند و مدیر مدرسه از این برنامه باخبر باشد.

وزیر آموزش وپرورش خطاب به مدیران مدارس گفت: مدیران مدارس تلاش کنند که با اولیا به خوبی ارتباط بگیرند و آن ها را از تصمیمات اتخاذ شده آگاه کرده و به آن ها اطمینان دهند تا نگرانی خانواده ها از بین برود و از مدیران استان تقاضا دارم مدیران خلاق را معرفی کنند تا مورد تشویق قرار دهیم.

رایگان شدن اینترنت شاد؛ حمایت استراتژیک دولت از سامانه شاد و آموزش و پرورش کشور است

وی در مورد شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) گفت: پلتفرم شاد در نسخه جدید ارتقا یافته و در حال بارگذاری محتواهای تولید شده در آن هستیم. بارگذاری تمام محتواهای آموزشی تا 16 شهریور انجام شده. شاد یک دستاورد بزرگ برای نظام آموزشی کشور است که خوشبختانه استفاده از آن برای همه رایگان شد و عملاً برای خانواده و مدرسه هزینه بردار نیست. این حمایت استراتژیک دولت از شاد و آموزش در کشور است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به یکی از ماده های پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت گفت: در آخرین پروتکل ارسالی از سوی وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تأکید شده است که شواهد کافی برای آنکه نشان دهد بسته ماندن مدارس توانسته باشد خطر ابتلا دانش آموزان را کاهش دهد در دست نیست، ولی از سویی دیگر آثار سو ناشی از وقفه آموزش بر سلامت، رفاه و آموزش دانش آموزان اثبات شده است. ازهم گسیخته شدن آموزش دانش آموزان تأثیر زیادی بر اقتصاد و عوامل اجتماعی دارد و نابرابری ها را گسترش می دهد و حتی پیامدهای ناگوار بر عرصه های سلامت برجای می گذارد. همبستگی عمومی و ملی را نیز کاهش خواهد داد.

وی در پایان با شماره به اینکه وزارت آموزش وپرورش در موضوع بازگشایی مدرسه موردحمایت بسیاری از دستگاه ها قرارگرفته است، گفت: یکی از معیارهای شایستگی نظام آموزشی این است که بتواند مدارس را به خوبی بازگشایی کرده و آن را تا انتها بدون ایجاد مسئله و بحران پیش ببرد و این مستلزم دقت و مسئولیت پذیری همه مدیران و معلمان است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 223
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران