تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515958 تاریخ : 1399/04/24-16:37:01
,10028,
بستری 28 هزار بیمار کرونا در مراکز درمانی تأمین اجتماعی

بستری 28 هزار بیمار کرونا در مراکز درمانی تأمین اجتماعی

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت:تاکنون حدود 28 هزار نفر در مراکز بستری سازمان تأمین اجتماعی به دلیل بیماری کرونا بستری شده اند.

به گزارش بانک و صنعت، امیرعباس منوچهری افزود: 50 درصد بیماران بستری شده بالای 60 سال سن داشتند؛ 30 درصد بیماران بین 40 تا 60 سال داشتند، 17 درصد 20 تا 40 ساله بودند و سه درصد این بیماران نیز در سن 20 سالگی قرار داشتند. او با بیان اینکه بسیاری از بیماران بستری با مشکل بیماری های زمینه ای مانند فشارخون، بیماری های قلبی عروقی و دیابتی روبه رو بودند، گفت: در حال حاضر تعداد هزار و 352 نفر در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی به دلیل بیماری کرونا بستری هستند.

منوچهری با توجه به شیوع دوباره کرونا در برخی از استان های کشور و وضعیت خدمت رسانی تأمین اجتماعی به بیماران در سطح استان ها تصریح کرد: اکنون نیز تمامی مراکز بیمارستانی و درمان سرپایی سازمان تأمین اجتماعی متناسب با مصوبات کمیته بحران کرونا در استان ها در حال ارائه خدمات به بیماران مبتلا به این ویروس هستند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تعداد مراکز درمانی تأمین اجتماعی در سطح کشور و نیز آمار ارائه خدمات این مراکز اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی دارای 308 مرکز درمانگاهی (درمان سرپایی) و 77 مرکز بیمارستانی است. با توجه به اینکه حدود 53 درصد جمعیت کشور زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارد، هر سال حدود 68 میلیون مراجعه به پزشک و 2/1 میلیون بستری در مراکز درمانی سازمان رخ می دهد و بیماران از خدمات درمانی سازمان بهره مند می شوند.

منوچهری بودجه درمان مستقیم، غیرمستقیم و طرح های توسعه ای بخش درمان سازمان را مبلغ 39 هزار میلیارد تومان بیان کرد و افزود: حدود 21 هزار میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم، 14 هزار میلیارد تومان در بخش درمان مستقیم و 4 هزار میلیارد تومان برای طرح های توسعه ای و برنامه های عملیاتی بخش درمان هزینه می شود. این خدمات توسط 44 هزار و 379 نیروی انسانی شاغل در حوزه درمان سازمان ارائه می شود.

او برخورداری مراکز درمانی تأمین اجتماعی از وسایل و تجهیزات پیشرفته پزشکی (های تک) را بسیار مناسب بیان کرد و گفت: اختصاص تجهیزات «های تک» بر اساس سطح بندی خدمات، برنامه و بودجه و نیازهای واحدها انجام می شود. درحال حاضر مراکز درمانی سازمان دارای 45 دستگاه سی تی اسکن، 17 دستگاه (ام آر آی)، 23 دستگاه سنگ شکن برون اندامی، 9 دستگاه آنژیوگرافی و یک دستگاه شتاب دهنده خطی است.

منوچهری بهره برداری کارا از امکانات موجود در بخش درمان مانند نحوه اداره مراکز درمانی، توسعه ظرفیت های درمانی، تشکیلات نیروی انسانی، ظرفیت و... را یکی از مهم ترین هدف های راهبردی حوزه درمان برشمرد و افزود: همچنین ارزیابی عملکرد و نظارت موثر بر کمیت، کیفیت و چگونگی ارائه خدمات در مراکز طرف قرارداد و ملکی نیز از جمله امور مهمی است که پیگیری می شود.

او یکی از مهم ترین دغدغه های حوزه درمان را مربوط به تقاضای القایی بیان کرد و گفت: متاسفانه برخی موارد مراجعه بیمه شدگان به مراکز درمانی ناشی از تقاضای القایی است و از این رو مدیریت این مساله در زمره برنامه های مهم حوزه درمان قرار دارد. معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به کمبود متخصص در برخی از رشته های پزشکی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی تصریح کرد: در این زمینه لازم است سهمیه مورد نیاز پزشک متخصص مشمول تعهدات قانونی ضریب (K) و سایر نیروهای مشمول طرح نیروی انسانی در سایر رشته های گروه پزشکی برای مراکز درمانی تأمین اجتماعی اختصاص یابد.

منوچهری در ادامه با اشاره به مدیریت هزینه های درمان مستقیم تأمین اجتماعی بر موضوع اصلاح نظام پرداخت به صورت پرداخت مبتنی بر عملکرد تاکید کرد. او ارتقای جایگاه حوزه درمان سازمان تأمین اجتماعی را نیازمند مشارکت فعال و موثر در نظام تصمیم گیری کلان کشور و ذی نفعان با توجه به الزام و اقتضای فعالیت صندوق های بیمه اجتماعی دانست و گفت: مداخله فعالانه نظام بیمه ای به عنوان خریدار راهبردی خدمات، بسیار ضروری است و این اقدام می تواند تضمین کننده حفاظت مالی از بیمه شدگان باشد. منوچهری ضمن تاکید بر ضرورت تقویت یکپارچگی سیاستگذاری در نظام سلامت و نظام های زیرمجموعه آن، اظهار کرد: برای دستیابی به این منظور نیازمند آن هستیم تا قوانین و مقررات مصوب با اصول بیمه های اجتماعی در حوزه درمان تطابق داشته باشد.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به فعالیت هلدینگ درمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه درمان بیمه شدگان در این مراکز به صورت رایگان است، تصریح کرد: چالش ها و مشکلاتی با فعالیت هلدینگ درمان به وجود آمده که موضوع اصلاح و تجدیدنظر در وظایف آن به عنوان یکی از دغدغه های مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی مطرح شده که این موضوع سبب طرح پیشنهادهای مختلفی در سطوح تصمیم گیری و مدیریت کلان سازمان شده است.
منوچهری اظهار کرد: معاونت درمان سازمان نیز در راستای ایفای وظایف و تکالیف قانونی خود در تلاش است تا با بهره گیری از همه ظرفیت ها، سازوکارها و رویه های موجود را به گونه ای تنظیم و بازتعریف کند.

او چشم انداز ترسیم شده برای هلدینگ درمان تأمین اجتماعی را مبتنی بر وظیفه نظارت بر ارائه دهندگان خدمات درمانی توصیف کرد و افزود: بر این اساس هلدینگ موظف است تا در چارچوب سیاستگذاری های معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی امور مربوط به نظارت بر عرضه کنندگان خدمات را در هماهنگی کامل با بخش درمان سازمان انجام دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران