صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516980 تاریخ : 1399/05/09-15:11:43
,17,4,
بزوس، زاکربرگ و ماسک 115 میلیارد دلار به ثروت خود افزودند

در طول پاندمی کرونا

بزوس، زاکربرگ و ماسک 115 میلیارد دلار به ثروت خود افزودند

در حال که پیش بینی می شود در سال جاری میلیون ها نفر شغل خود را در نتیجه بحران ویروس کرونا از دست بدهند، غول های تکنولوژی شاهد افزایش نجومی ثروت خود بوده اند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، در حالی که پیش بینی می شود در سال جاری میلیون ها نفر شغل خود را در نتیجه بحران ویروس کرونا از دست بدهند، غول های تکنولوژی شاهد افزایش نجومی ثروت خود هستند. از آنجایی که کرونا باعث شده بیشتر فعالیت ها به صورت آنلاین صورت بگیرد آن ها در این بحران حتی با سرعتی بیشتر از قبل پولدارتر می شوند.
از سال 2016 تا کنون، مجموع ثروت میلیاردرهای فناوری در شاخص بلومبرگ (رتبه بندی 500 ثروتمند برتر جهان) تقریباً دو برابر شده است، و از 751 میلیارد دلار به 1.4 تریلیون دلار رسیده است. این سرعت رشد نسبت به سایر بخش ها سریع تر بوده است.

هفت نفر از 10 ثروتمندترین های جهان در بخش فناوری هستند و ارزش خالص دارایی آنها 666 میلیارد دلار است که در سال جاری 147 میلیارد دلار افزایش یافته است.

برندگان بزرگ تا کنون شامل: ایلان ماسک، که دارایی اش به پشتوانه رشد ارزش سهام تسلا، دو برابر شده و به 69.7 میلیارد رسیده است. جف بزوس، ثروتمندترین مرد جهان و بنیانگذار آمازون، 63.6 میلیارد دلار ثروتمندتر شد و ثروت او از 200 میلیارد دلار فراتر رفت. دیگری مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک است که رشد خالص ثروتش 9.1 میلیارد دلار شده است.
لوئیجی زینگالز، یکی از اساتید مالی از دانشکده تجارت دانشگاه شیکاگو، به بلومبرگ گفت: ما زیر ساخت های اقتصادی را به صورت چشمگیری به اقتصاد آنلاین منتقل کردیم.
او گفت: احتمالاً این پروسه آنلاین شدن فعالیت ها زمان بیشتری طول می کشید که محقق شود ولی در این مدت به جای اینکه در سال های طولانی اتفاق بیفتد در طول چند هفته محقق شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران